PROFESYONEL SERVİS HİZMETLERİ

Mekanik Tesisat Çözümleri

PROFESYONEL MEKANİK TESİSAT ÇÖZÜMLERİ MÜHENDİSLİK & DANIŞMANLIK 
SERVİS ve BAKIM HİZMETLERİ

Amatörler Ürün Satar, Profesyoneller Çözüm

Yaşam alanlarınız için modern, sağlıklı ve kullanışlı tesisat sistemlerinin oluşturulmasında bizden yardım isteyiniz. Mimari proje üzerinden ruhsat projeleri ve bu proje üzerinden uygulama projesi, iş bitim projesi, mekânınızda uygulamak istediğiniz mekanik tesisat çözümleri için uzman çözümler sunmaktayız.Isıtma-Klima-Soğutma Proje ve Mühendislik desteği

Firmamızın verdiği hizmetler arasında mekanik tesisat proje tasarımı ve konu ile ilgili mühendislik hizmetleri ilk sırayı alır. Firmamızın kullandığı teknoloji ve çalışanlarındaki vizyon sayesinde diğer firmalar için tanıtım ve bayi otomasyonunu sağlayacak özel uygulama yazılımları son derece hızlı ve etkili bir şekilde sonuçlandırılır. Piyasada bir hesap standardı haline gelen MTH-Mekanik Tesisat Hesapları bilgisayar yazılımı ile tanışmamış firmalar için hesap çözümleri üretmek için MTH hesap desteği sağlayan firmamız proje bazındaki çözümlerde her zaman yanınız da olacaktır.MEKANİK TESİSAT ÜRÜNLERİ, ÇÖZÜMLERİ NELERDİR?

MEKANİK TESİSAT NEDİR? MEKANİK TESİSAT NE DEMEKTİR?

İnşaat yapılarının kendisine hayat katan, içindeki canlılara işlev sunan en önemli unsurlarından biridir. Mekanik tesisat, elektrik tesisatı ile birleşerek elektromekanik sistemler olarak bir binanın, yapının damarlarıdır diyebiliriz. Onlar olmazsa bina fazlaca bir işe yaramaz, insana hizmet edemez.

İnşaat, yapı işlerinde makine mühendisliği etkinlik alanına giren ısıtma, soğutma, havalandırma, temiz ve pis su, sıhhi sıcak su ve yangın söndürme sistemleri işlerinin tümüdür. Mekanik tesisatı, makine mühendisi ve teknik ressamlar hazırlar.

Mekanik tesisat, inşaat sektöründeki statik, mimari, elektrik ve mekanik olmak üzere 4 temel proje çeşidinden birisidir.

 

MEKANİK TESİSAT HANGİ SİSTEMLERİ KAPSAR? MEKANİK TESİSAT PROJELERİ NELERDEN OLUŞUR?

Mekanik tesisat; Isıtma sistemi, Soğutma sistemi, Havalandırma sistemi, Temiz su sistemi, Atık su sistemi, Sıcak su sistemi ve Yangın söndürme sistemi olmak üzere 7 bileşenden oluşuyor.

Isıtma sistemi: Yapının ısınmasını sağlayan tesisat sistemlerini kapsar. Isıtma kazanları veya diğer ısıtma donanımları ayrıca radyatör, fan-coil, konvektörleri kapsıyor.

Soğutma-Klima sistemi: Yapının sıcak dönemlerde soğutulmasını sağlayan sistemleri kapsar. Akışkan soğutucu (chiller), klima cihazı vs. ve Fan coil, klima cihazlarını kapsar.

Havalandırma sistemi: Yapı içerisindeki havanın taze ve temiz olarak tutularak canlıların konfor içerisinde yaşamını teminine yönelik temiz hava temini ve kirli havanın dışarı atılmasını sağlayan ekipmanları kapsar. Havalandırma sistemi içerisinde havalandırma kanalları (emiş-üfleme), klima santralleri, fanlar ve menfezler yer alıyor.


Temiz su sistemi: Yapı içerisinde su ile ilgili ihtiyaçların konforlu olarak teminini sağlar. Yapıların içerisinde bulunan Pompalar, hidroforlar, su depoları aynı zamanda su arıtma ve su yumuşatma sistemleridir. Kullanım suyu ve içme suyu sistemlerini kapsar.

Atık su sistemi: Yapıda oluşan atık suların güvenli, konforlu bir şekilde binanın dışına, ana atık su sistemine ulaştırılmasını sağlar. Binanın kanalizasyon ve su giderleri ile ilgilidir.

Sıcak su sistemi: Temizlikte, yıkanmada ve muhtelif ihtiyaçlar için gerekli olan sıcak suyun üretilmesini sağlar. Doğalgaz, kömür mazot gibi sıcak su üretme sistemlerini kapsıyor.


Yangın söndürme sistemi: Yangın çıkması halinde kısa sürede ve etkin olarak müdahale edebilmeyi sağlayan sistemlerdir. Yangın dolaplarının yeri ve konumu, yangın söndürme sistemleri ve teknolojileri ile ilgileniyor. Bunun dışında yangın bariyerlerinin yapıda nerede olacağını ayarlıyor.

Yukarıda sayılanların yanında yapılarda, endüstriyel tesislerde, ticari yapılarda, hizmet işletmelerinde işletmenin ihtiyacına binaen geliştirilmesi gereken ve tesisatının projelendirilmesi, yapılması gereken aşağıdaki sistemlerde mekanik tesisat gurubunda sayılabilir:

Doğalgaz Tesisatı, Basınçlı Hava Tesisatı, Buhar Tesisatı, Kızgın Su Tesisatı Kızgın Yağ tesisatı Havuz Tesisatı, Güneş Enerjisi Tesisatı, Mutfak ve Çamaşırhane Tesisatları, Medikal Gaz Tesisatı
SIHHİ TESİSAT

Temiz Su - Pis Su - Kalorifer - Yerden Isıtma Sistemleri - Arıtma Sistemleri

BAHÇE SULAMA SİSTEMLERİ

Damla Sulama -  Otomatik Sulama - Yağmurlama - Sulama Fıskiyeleri

TAAHHÜT - PROJE

Sıhhi Tesisat Projeleri - Anahtar Teslim Mekanik Tesisat Uygulamaları

KLİMA

Klima Tesisatı - Klima Bakım ve Onarımı

HAVUZ

Havuz Tesisatı - Havuz Makine Daireleri - Havuz Bakımı

TADİLAT - ONARIM - ALT YAPI

Mekanik Tesisat Onarımı - Temiz Su Alt Yapı - Pis Su Alt Yapı - Yağmur Suyu Alt Yapı

 

  

Taahhüt , Proje Dizayn ve Danışmanlık hizmetlerimizle Mekanik tesisat alanındaki tüm ihtiyaçlarınızı eksiksiz ve doğru mühendislik anlayışıyla çözmeyi hedeflemekteyiz.

insanın  yer aldığı Konut, Otel, Hastane, Fabrika, AVM vs. gibi  tüm yaşam alanlarında ;

Yurtiçi her lokasyonda aynı kalite ve hızda, ilkelerimizden taviz vermeden hizmet vermekteyiz.

Yeniliğin ve değişimin mutlak önemini kavramış olan firmamız sektördeki teknik gelişmeleri ve yenilikleri, gününde izlemek konusundaki duyarlılığını sürekli canlı tutmuştur. Bu amaçla da alanındaki saygın kuruluşlara üye olarak yeni  teknik bilgi kaynaklarına doğrudan ulaşma olanağı bulmuştur.

Yaptığımız ve yapacağımız uygulama  ve projelerde, teknolojinin yanı sıra, mimari ana temaya uygunluk, düşük işletme ve ön yatırım maliyeti, yüksek verimlilik, çevre ve doğa şartlarına uygunluk gibi dizayn kavramının ana kriterlerini temel prensipleri olarak belirlemiştir.

Vizyonumuz : Akılcı, yenilikçi, ilkeli bakış açımızla kalite ve standartlardan ödün vermeden her çapta işe mühendislik değeri katarak sektörde Mekanik Tesisatın Mühendis firması olmak.

Misyonumuz : Mühendislik yaklaşımıyla mekanik tesisat çözümleri sunarak ,enerji verimli, düşük işletme ve ilk yatırım maliyetli sistemler yaratmak.

Mekanik tesisattaki tecrübemizle alt yapıları sorunsuzdur.
Mekanik tesisat kısmında; doğalgaz tesisatları, kalorifer tesisatları, klima tesisatları, havalandırma, yerden ısıtma, bakır boru tesisatları, sıhhi tesisatlar ve projeleri konularında hizmet vermekteyiz.

 

PROJE YÖNETİMİ

Her büyüklükteki mekanik tesisat projesi için ,tasarım aşamasından başlayarak kesin kabulüne kadar her aşamasında yönetim hizmeti verilmektedir. Bünyesinde kadro oluşturmak istemeyen ve sürekli ihtiyacı bulunmayan firmalar için projelerinin optimum doğruluk ve maliyette tamamlanması için proje yönetim hizmeti hayati öneme sahiptir.

TAAHHÜT HİZMETLERİ

Konut, Otel, Hastane, Fabrika, AVM, Endüstriyel Tesislerde ihtiyaç duyulan tüm mekanik tesisat taahhüt hizmetleri, kaliteden ödün vermeden her lokasyonda aynı standartda sunulmaktadır. Taahhüt hizmetlerinde mühendislik bakış açımızla doğru maliyet hesabı, uygun malzeme seçimi, yüksek kalite işçilik en önemli farkımızdır. Taahhüt hizmeti verdiğimiz tüm projelerde mühendisliğimizi katarak maliyet-kalite ilişkisini en üst düzeyde olmasını hedeflemekteyiz.

DANIŞMANLIK HİZMETİ

Tüm mekanik tesisat disiplinlerinde danışmanlık hizmeti sunulmaktadır. Danışmanlık hizmeti hedef müşteri kitlesi olarak gelişmek isteyen Mekanik tesisat taahhüt firmaları, Taahhüt firma tedarikçileri, İnşaat firmaları, Endüstriyel tesisler,İnşaat yatırımı bulunan her nevi firma bulunmaktadır.

ISITMA –SOĞUTMA TESİSATI

YANGINDAN KORUNMA TESİSATI

SIHHİ TESİSAT

DOĞALGAZ TESİSATI

HAVALANDIRMA TESİSATI

MEDİKAL GAZ TESİSATI

SİFONİK DRENAJ TESİSATI

ENDÜSTRİYEL TESİSAT

Havalandırma tesisatı hizmetini sunmaktayız. Yapılarınızda modern, sağlıklı ve kullanışlı havalandırma tesisatı sistemlerinin oluşturulmasında bizden yardım isteyiniz.

 

Bir ortamın havasını değiştirmek için çeşitli yöntemler kullanarak atmosferdeki temiz havayı ortama alma işlemine havalandırma deriz. Yapımızın içindeki kötü havayı dışarı atmak ve dışarıdaki temiz havayı içeri almak için iyi bir havalandırma sistemine ihtiyacımız vardır.

 

Havalandırma, kapalı bir alana doğal ya da mekanik yolla temiz hava akımı sağlanmasıdır. İçeri temiz hava girerken, buna eşdeğer hacimde, zararlı gazlarla, kokularla, tozlar­la kirlenmiş ve ısınmış hava dışarı atılır. Mekanik yolla havalandırma, kapalı böl­melere temiz hava emen ya da kirli havayı dışarı atan fanlarla yapılır. Isı ve rüzgâr gibi etkilere bağlı olmayan mekanik havalandır­ma, kolayca denetlenebilir, bu nedenle de belirli bir hızda hava değişiminin zorunlu olduğu yerlerde yaygın olarak kullanılır. Kapalı hacimlerdeki oksijen oranının doğal koşullarda olması gereken seviyede tutulmasını sağlamanın en kolay yolu havalandırma yapılmasıdır. Kullanım sonucu oksijen oranı azalmış ve kirlenmiş hava atmosfere atılır, yerine dışarıdan, yüksek oksijenli ve kirlenmemiş taze hava alınır. İnsan sağlığının ve verimliliğinin en önemli koşullarından birisi budur. Kirli havanın dış ortama atılması ve dış ortamdan alınan taze havanın filtrelenmesi, zararlı maddelerden arındırılması, istenilen sıcaklık ve nem değerlerine getirilerek iç ortama verilmesi havalandırma sisteminin kapsamındadır.

 

Havalandırma tesisatı konusundaki hizmetlerimizden birkaçı

  • Hava Kanalları
  • Klima Tesisatı
  • VRV Klima Sistemleri
  • Split Klima
  • Klima Santralleri
  • Soğutma Grupları
  • Soğutma Kuleleri
  • Fan Coil
  • Pompalar

 Muğla Mekanik ve Mühendislik Hizmetleri
Bodrum mekanik tesisat çözümleri
muğla mekanik tesisat çözümleri
marmaris mekanik tesisat çözümleri
akyaka mekanik tesisat çözümleri
datça mekanik tesisat çözümleri
fethiye mekanik tesisat çözümleri

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.37467.4041
Euro8.97159.0074
Hava Durumu
Saat
Takvim
Üyelik Girişi
Site Haritası
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam42
Toplam Ziyaret105983