PROFESYONEL SERVİS HİZMETLERİ

Açık Alan Bahçe Sauna Modelleri

AÇIK ALANLARDA KEYFİNE DOYULMAZ ÖZEL TASARIM SAUNA KABİNLERİMİZ

Bahçe sauna kabinlerimiz, size en iyi sauna deneyimini sunmak için eski Fin geleneğine göre tasarlanmış ve üretilmiştir.

Dış mekan sauna kabinlerimizden herhangi birini satın aldığınızda, geniş sauna odaları, sauna bankları, koltuk başlıkları, yalıtımlı sauna tavanları (mutlak bir zorunluluktur), banklar ve en iyi ahşaptan seçilerek yapılmış soba koruyucuları gibi, profesyonel sauna özelliklerine sahip, birinci sınıf bir ahşap kabin elde edersiniz.

Ahşap zemin ızgaralarımızda en iyi ahşaplar seçilerek özenle üretilmektedir.

Ek olarak, Harvia Finland ürünlerimizden en sevdiğiniz sauna sobasını seçebilirsiniz.

Açık Alan Sauna Kabinleri ve Bahçe Saunalarımız

Bahçeniz için açık bir aile sauna kabini arıyorsanız, sizlerin hayaline özel tasarlamakta olduğumuz profesyonel sauna kabinlerimizi düşünmenizi tavsiye ederiz.

Sauna kabinlerimiz maksimum sauna keyfi için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir: 4-5 kişilik sauna odası, duş için bir köşe, soyunma odası ve serinlemek için veranda…

Sauna arkadaşlarınızla sauna sohbetleri yapın ve soğuk içeceklerin tadını çıkarın.

Hem sağlıklı bir yaşam, Hem de sosyal ortamlar için vazgeçilmez tercihiniz…

Sauna sobalarımızda birinci sınıf Harvia Finlandiya markasını tercih etmekteyiz.

Bunlar sauna kabininizle birlikte sipariş edilebilir. Hepsi harika sauna ısıtıcılarıdır.

Temel sauna ısıtıcı sobalarımız, sauna ısıtıcı sobası üzerinde çalıştırma anahtarlarına sahiptir (açma / kapama ve sıcaklığın ayarlanması için kontrol ünitesi)

Daha gelişmiş ısıtıcılarımızda ise, sauna odasının dışına yerleştirilebilen ayrı kontrol üniteleri bulunmaktadır.

Tüm sauna ısıtıcılarımız, saunanızı istediğiniz saate hazır hale getirmek için bir zamanlayıcıya sahiptir.

Açık hava sauna kabinlerimiz siz değerli müşterilerimizin isteğine göre en iyi şekilde tasarlanmaktadır.
SAUNANIN FAYDALARI 

• Sauna; kalp, dolaşım ve sinir sistemini düzenleyen bir kültür-fizik olayıdır. İnsan vücudundaki hızlı, yoğun sıcaklık artışları ve düşüşleri saunanın ana prensibini oluşturmaktadır.

• Deri tabakasının üst düzeyinde sıcaklık normalden 10 °C daha fazla yükselir, aynı zamanda deri tabakasının altında sıcaklık normalden 1°C daha artar. Bu da vücuttaki hastalıklara karşı koyan madde olan antikor üretimini artırır.

• Kan damarları genişlediği için kan akışı hızlanır. Organizmamız vücut sıcaklığını deriyi soğutarak sabit tutmaya çalışır ve yoğun bir terleme ile reaksiyon verir. Deri, ölü hücrelerden temizlenerek canlanır. Yumuşak ve pürüzsüz bir yüzeye sahip olur.

• Yoğun terleme, insan vücudundaki su ve toksinlerin dengesini ayarlar. Özellikle spor yaptıktan sonra saunaya girilmesi tavsiye edilmektedir. Bunun sebebi olarak da kas ağrılarına neden olan laktik asidin terleme yoluyla atılması gösterilmektedir. Finli atletlerin mukavemet sporlarındaki başarısının saunadan kaynaklandığı düşünülmektedir. Günümüzde düzenli sauna banyoları başarılı atletlerin çalışma programlarında yer almaktadır.

• Sauna ile metabolizmanın çalışması hızlanır ve terleme için enerji gerekeceğinden bir sauna seansında yaklaşık 300 kalori yakılmış olur . Bu miktar 3-4 km koşmakla aynı değerdedir.

• Sporcular egzersize gösterdikleri uyum sonucu terlediklerinde fazla tuz kaybetmezler; sulu terlerler. Bu sayede vücuttan kurşun, nikel, cıva gibi zararlı toksinler atılmış olur. Sauna, insanın pasif durumda iken sulu terlemesini sağlar. Böylece aktif terlemede oluşan yorgunluğun tam tersine saunada terleme ile yorgunluk giderilir.• Düzenli sauna banyoları solunum yollarının daha düzenli çalışmasına da yardımcı olmaktadır.

• Sauna banyosu kardio-vaskular sistemini ve kan basıncını olumlu yönde etkileyerek, kalbe ve bütün kardio-vaskular sistemine stressiz bir antrenman yaptırmaktadır.

• Sauna, toplam kan proteinlerinde artışa neden olur. Bu artış da dokulara daha fazla oksijenin ulaşmasını sağlar.

• Sauna, vücudun dış etkilere karşı direncini artırır.

• Düzenli sauna banyoları kasları gevşetmek suretiyle vücuttaki romatizma ve kireçlenme ağrılarına iyi gelir.

• Soğuk duşla tamamlanmış ve kurallarına uygun olarak yapılan sauna ziyaretlerinin yararları görüldüğü gibi çok geniş bir yelpazeye sahiptir. Sauna ile günlük yaşamın bütün stresinden ve yorgunluğundan kurtulur, yaşamdan keyif alırsınız.

• Günümüzde lüks olmaktan çıkan sauna, stressiz ve sağlıklı bir yaşam için bir sağlık uygulaması olduğunu kanıtlamıştır.

• Sauna cilt güzelliğinin yanı sıra bazı bölgelerde istenmeyen yağlanma ve selülit oluşumunu engeller. Kısaca sauna vücut sağlığı ve güzelliği için mükemmel bir yoldur.

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar27.385227.4949
Euro28.907829.0236
Hava Durumu
Saat
Takvim
Üyelik Girişi
Site Haritası
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam28
Toplam Ziyaret167537