PROFESYONEL SERVİS HİZMETLERİ

Katı Yakıtlı Kalorifer Kazanı

Katı Yakıtlı Kat Kaloriferi

KONFOR

Katı yakıt kazanları doğal gazın olmadığı ve yakıtın pahalı olduğu yerlerde iyi bir alternatiftir.

Bu kazanlar herkes için kolay kullanım sağladığından oldukça verimli, güvenli ve ekonomik ürünlerdir. Kullanıcının her gün sadece kömürü doldurup ateşlemesi yeterlidir, kazan gün boyunca kendini ayarlayarak yanar.

Bu üründe geleneksel alev ve duman borularının yerine ‘plakalı ısı esanjörleri’ vardır. Yanma haznesinde oluşan duman gazları bacaya ulaşmadan önce 3 geçiş yapar. En zor yanının temizlik olduğu bilinen katı yakıtlı sistemlere bu benzersiz sistem kolay temizleme ve bakım olanağı sağlar.

Dayanıklı ana gövdesi ve kalın alüminyum folyoyla çevrelenmiş izolasyon özelliği sertifikayla tastiklenmiş uzun bir ömür vaad eder. Özel ızgara: maksi yakıt ve hava karışımını sağlar.Kaset saçları: Monte edilir ve sökülür.

Boiler tubes: Specially manufactured for boiler products, in compliance with DIN 17177.

Kazan boruları: TSEN 10217-2 normlarına uygun Borusan mamülü boyuna kaynaklı özel kazan borularıdır.

Kül kapağı: Kül toplayıcısı yoluyla küllerin ve atıkların kolayca ortadan kaldırılmasını sağlar.

Baca: Ayar klapesi sayesinde hassas baca gazı ayarlamasına olanak verir.

Ön kapak: Kolay açılır kapanır ön kapak içerir.

Gövde: Otomasyon kaynaklı, sızdırmazlık özelliğine sahiptir. Tüm kazanlar %100 hidrolik teste tabi tutulur.

 
Stokerli Katı Yakıt Kazanları

Gelişmiş kumanda paneli, hafif ve yeni nesil uzun ömürlü redüktörleri ile stokerli kazanlar, yakıtın en verimli yandığı “üstten dökme” prensibi ile çalışmaktadır. Bu sistem geleneksel olarak kullanılan alttan beslemeli muadillerine göre hatırı sayılır bir verim artışı sunmaktadır. Bu sistemde, her seferinde belirli miktarlarda beslenen yakıt miktarı ile tüm yakıtın tamamen yanıp bitmesi hedeflenir. stokerli kazanlar, katı yakıt yakmanın en verimli yöntemidir.

stokerli kazanlar, ızgara karıştırma sistemi standart olarak sunulmaktadır. Ayrıca piyasadaki diğer ürünlere göre paslanmaz ısı dayanımlı ızgara, baca gazı sıcaklığı sensörleri ve sessiz hava fanı gibi ek özellikler ile donatılmış olan kazanlar, ufak yapısı ile rahatlıkla taşınabilir ve kurulum sırasında kolaylık sağlar. Stokerli kazanlar, daha kompakt bir yapı sunabilmek amacıyla yakıt deposu arka tarafta olacak şekilde dizayn edilmiştir.

Bu kazanlar Plakalı ısı eşanjörleri ile temizleme konusunda oldukça büyük kolaylık sağlamaktadır. Geniş kapakları ve geniş yanma haznesi yüksek miktarlarda yakıtı tek seferde hızlı ve rahat yüklemeniz kolaylaşmaktadır. “Plakalı-Isı esanjör®” sistemi, geleneksel duman borulu kazan modellerinin aksine boruların içinde kurum birikmesi problemini ortadan kaldırarak, kolay temizlik ve bakım sunmaktadır. Yanma haznesinde oluşan duman gazları, bacaya ulaşmadan önce plaka demetlerinin içinden üç geçiş yapar.
 Özellikleri :

 • Kumanda Paneli: Stokerli kazanların akıllı panelleri su sıcaklığını ve baca sıcaklığını takip edebilir, Limit termostat sensörü ile kazanın aşırı sıcaklıklara ulaşmasını engeller. Uyku esnasında düzenli aralıklarla yakıt besleyerek kazan içindeki ateşin devamlılığını sağlar.
 • Baca Limitörü: Güçlü baca çekişi olan yapılarda baca çekişini dengelemek gerekir. Birçok üründe seçeneğe tabi olan bu donanım stokerli kazanlarda standart olarak verilir.
 • Cebri Hava Fanı: Son derece randımanlı radyal fanlar stokerli kazanların ihtiyaç duyduğu taze hava akışını tam güçte bile sessizce sağlamaktadır.
 • Geniş Yükleme Kapağı: Kazan, tüm kullanıcıların talep ettiği geniş bir yükleme kapağına sahiptir. Bu sayede yükleme, temizleme ve bakım işleri son derece kolaylaştırılmıştır. Tüm seriler odun yakıtı da kullanabilme özelliğine sahiptir.
 • Özel Paslanmaz Izgara: Özel tasarım ısı dayanımlı paslanmaz çelik ızgaralar ürünlerinin uzun ömürlü olmasının garantisidir.
 • Güçlü Yalıtım: Stokerli kazanlarda son teknoloji ve ısıya dayanımlı fitiller kullanılır. Bu fitiller tam bir sızdırmazlıkla kalite ve güvenliği bir arada sunmaktadır.
 • Yeni Nesil Redüktör:  ürünlerde daha hafif, uzun ömürlü ve daha düşük elektrik sarfiyatlı olan yeni nesil redüktörler kullanmaktadır.

  

Katı Yakıt Kazanları

“Ekonomik Konfor”

Kullanım rahatlığı ve temizleme kolaylığı ön planda tutularak tasarlanan katı yakıtlı kazanlar, doğal gazın olmadığı ve sıvı yakıtın pahalı bir seçenek olduğu müstakil konutlar, işyerleri ve villalar için ilk yatırım maliyeti düşük bir çözümdür.

Bu kazanlar Plakalı ısı eşanjörleri ile temizleme konusunda oldukça büyük kolaylık sağlar. Geniş yükleme kapıları ve geniş yanma haznesi, yüksek miktarlarda yakıtı tek seferde hızlı ve rahat yüklemenizi sağlar. Ayrıca piyasadaki diğer ürünlere göre ek özelikler ile donatılmış olan kazanlar ufak yapısı ile rahatlıkla taşınabilir ve kurulum sırasında kolaylık sağlar.

“Plakalı-Isı esanjör®” sistemi, geleneksel duman borulu kazan modellerinin aksine boruların içinde kurum birikmesi problemini ortadan kaldırarak, kolay temizlik ve bakım sunmaktadır. Yanma haznesinde oluşan duman gazları, bacaya ulaşmadan önce plaka demetlerinin içinden üç geçiş yapar. Cebri hava fanı, baca regülatörü ve çekiş limitörü gibi özellikler serinin öne çıkan özelliklerinden bazılarıdır.

Özellikler:

 • Kumanda Paneli: kazanların kazan su sıcaklığını devamlı kontrol eden sıcaklık sensörü işletmeyi regüle ederken, limit termostat kazanın yüksek sıcaklıklara ulaşmasını engeller.
 • Cebri Hava Fanı: Son derece randımanlı radyal fanlar kazanların ihtiyaç duyduğu taze hava akışını tam güçte bile sessizce sağlamaktadır.
 • Baca Klape: Güçlü baca çekişi olan yapılarda baca çekişini dengelemek gerekir. Bir çok üründe seçeneğe tabi olan bu ekipman kazanlarda standart olarak verilir.
 • Geniş Yükleme Kapağı: Kazan, tüm kullanıcıların talep ettiği geniş bir yükleme kapağına sahiptir. Bu sayede yükleme ve temizleme son derece kolaylaştırılmıştır.
 • Güçlü İzolasyon:  kazanlarda son teknoloji ve ısıya dayanımlı fitiller kullanılır. Bu fitiller tam bir sızdırmazlıkla kalite ve güvenliği bir arada sunmaktadır.
 • Çekiş Limitörü: Kazan uykuya geçtiğinde otomatik olarak kapanarak yakıtın hava almamasını ve yakıtın bir sonraki ihtiyaca kadar tükenmeden beklemesine olanak tanır

 

Katı Yakıtlı Kat Kaloriferi Kazanı, Kalorifer Kazanları, Stokerli Kazan, Merkezi ... KÜL ÇIKARMALI, KARIŞTIRMALI, OTOMATİK TEMİZLEMELİ KAZAN 

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.758032.8893
Euro35.021935.1622
Hava Durumu
Saat
Takvim
Üyelik Girişi
Site Haritası
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam26
Toplam Ziyaret181595