PROFESYONEL SERVİS HİZMETLERİ

Sauna Jakuzi
SAUNANIN FAYDALARI

 

• Sauna; kalp, dolaşım ve sinir sistemini düzenleyen bir kültür-fizik olayıdır. İnsan vücudundaki hızlı, yoğun sıcaklık artışları ve düşüşleri saunanın ana prensibini oluşturmaktadır.

• Deri tabakasının üst düzeyinde sıcaklık normalden 10 °C daha fazla yükselir, aynı zamanda deri tabakasının altında sıcaklık normalden 1°C daha artar. Bu da vücuttaki hastalıklara karşı koyan madde olan antikor üretimini artırır.

• Kan damarları genişlediği için kan akışı hızlanır. Organizmamız vücut sıcaklığını deriyi soğutarak sabit tutmaya çalışır ve yoğun bir terleme ile reaksiyon verir. Deri, ölü hücrelerden temizlenerek canlanır. Yumuşak ve pürüzsüz bir yüzeye sahip olur.

• Yoğun terleme, insan vücudundaki su ve toksinlerin dengesini ayarlar. Özellikle spor yaptıktan sonra saunaya girilmesi tavsiye edilmektedir. Bunun sebebi olarak da kas ağrılarına neden olan laktik asidin terleme yoluyla atılması gösterilmektedir. Finli atletlerin mukavemet sporlarındaki başarısının saunadan kaynaklandığı düşünülmektedir. Günümüzde düzenli sauna banyoları başarılı atletlerin çalışma programlarında yer almaktadır.

• Sauna ile metabolizmanın çalışması hızlanır ve terleme için enerji gerekeceğinden bir sauna seansında yaklaşık 300 kalori yakılmış olur . Bu miktar 3-4 km koşmakla aynı değerdedir.

• Sporcular egzersize gösterdikleri uyum sonucu terlediklerinde fazla tuz kaybetmezler; sulu terlerler. Bu sayede vücuttan kurşun, nikel, cıva gibi zararlı toksinler atılmış olur. Sauna, insanın pasif durumda iken sulu terlemesini sağlar. Böylece aktif terlemede oluşan yorgunluğun tam tersine saunada terleme ile yorgunluk giderilir.

• Düzenli sauna banyoları solunum yollarının daha düzenli çalışmasına da yardımcı olmaktadır.

• Sauna banyosu kardio-vaskular sistemini ve kan basıncını olumlu yönde etkileyerek, kalbe ve bütün kardio-vaskular sistemine stressiz bir antrenman yaptırmaktadır.

• Sauna, toplam kan proteinlerinde artışa neden olur. Bu artış da dokulara daha fazla oksijenin ulaşmasını sağlar.

• Sauna, vücudun dış etkilere karşı direncini artırır.

• Düzenli sauna banyoları kasları gevşetmek suretiyle vücuttaki romatizma ve kireçlenme ağrılarına iyi gelir.

• Soğuk duşla tamamlanmış ve kurallarına uygun olarak yapılan sauna ziyaretlerinin yararları görüldüğü gibi çok geniş bir yelpazeye sahiptir. Sauna ile günlük yaşamın bütün stresinden ve yorgunluğundan kurtulur, yaşamdan keyif alırsınız.

• Günümüzde lüks olmaktan çıkan sauna, stressiz ve sağlıklı bir yaşam için bir sağlık uygulaması olduğunu kanıtlamıştır.

• Sauna cilt güzelliğinin yanı sıra bazı bölgelerde istenmeyen yağlanma ve selülit oluşumunu engeller. Kısaca sauna vücut sağlığı ve güzelliği için mükemmel bir yoldur.
JAKUZi MASAJ HAVUZU

DiZAYN & UYGULAMA

Profesyonel Jakuzi (Masaj Havuzu) Sistemleri Tasarım & Uygulama & DizaynProfesyonel Jakuzi (Masaj Havuzu) Sistemleri Tasarım & Uygulama & Dizayn

Güne başlamadan önce veya stresli bir günün sonunda yaptığımız ilk şey rahatlamak ve stresten bir an olsun kurtulmak için suya temas etmektir. Sudan gelen ferahlık ve rahatlamanın masaj ile buluşması ise Jakuzi modellerimizde gizlidir.

Jakuzi; sıcak suyla doldurulmuş, hidroterapi ve eğlence amacı ile kullanılan ve içerisinde masaj araçları bulunduran küçük havuzlara verilen addır. Jakuzilere spa havuzu da denir.

Merak etmiş olduğunuz jakuzi modelleri, jakuzi fiyatları, jakuzi nasıl kullanılır, evime jakuzi yaptırmak istiyorum, jakuzi özellikleri gibi danışmak istediğiniz her konuda bize danışabilirsiniz.

Spa havuz & Jakuzi modellerimizi ve özelliklerini görmek için listemizi inceleyebilirsiniz.Sağlıklı yaşam kültürü içerisinde yer alan, aklınıza gelen onlarca farklı SPA uygulamasının imalatından, yapımına, montajından servis hizmetlerine kadar her aşamasında üretici olan ve tüm unsurlarını kendi hizmet kadrosu ile sunan firmamız; SPA alanında hizmet veren bir çok firmanın ana tedarikçisi konumuna ulaşmış; ihracat yapmakta ve yaptığı AR-GE çalışmaları ile sektörüne yenilikler katmaktadır. Spa Uygulamaları alanında müşteri memnuniyeti sağlamak ve daha profesyonel yapıya kavuşmak adına sürekli çözüm odaklı çalışan firmamız yurt içi ve yurt dışı olmak üzere ulaşabildiği her noktaya hizmet vermektedir
JAKUZi MASAJ HAVUZU

DiZAYN & UYGULAMA

Bahçe Jakuzi modelleri ve Bahçe Jakuzi fiyatları

Bahçe masaj havuzu modelleri, Bahçe masaj havuzu fiyatları

Yüzme havuzu, sauna, hamam, buhar odası, sağlık havuzu, tuz odası, jakuzi, masaj havuzu

buhar jeneratörü, buhar makinesi, harvia buhar jeneratörü, tylö buhar jenaratörü, fintech buhar jeneratörü, helo buhar jeneratörü narvi buhar jeneratörü buhar odası jeneratörü buhar odası esansı esans pompası buhar odası kontrol paneli

buhar odası yapımı, buhar odası imalatı, buhar odası tavanı, buhar odası ankara, hazır buhar odası, buhar kabini, buhar sistemi kompakt sistem ankara akrilik buhar odası jakuzi kompakt

buhar odası imalatı, buhar odası yapımı, fin hamamı, fin hamamı yapımı, buhar faydaları, akrilik buhar odası, cam mozaik buhar odası mermer buhar odası pvc buhar odası buhar odası temizliği buhar odası kullanımı hazır buhar kabini

bodrum buhar odası, fethiye buhar odası, akyaka buhar odası, muğla buhar odası, Marmaris buhar odası dizayn, imalat

Bodrum sauna, bodrum hamam, bodrum Osmanlı hamamı Ottoman, Bodrum buhar odası, sauna ekipmanları, Muğla sauna, fethiye sauna, datça sauna, marmaris sauna, antalya sauna, izmir sauna, kuşadası sauna, fethiye buhar odası, marmaris buhar odası, bodrum spa merkezi, bodrum güzellik merkezi, marmaris güzellik merkezi, datça güzellik merkezi, Türkiye sauna,  Sauna ısıtma sistemleri, hamam ısıtma sistemleri, buhar odası sobaları, sauna sobası bodrum, buhar odası sobası bodrum
Ortaca sauna, akyaka sauna, jakuzi, buhar odası, masaj havuzu, imalat, satış, tasarım, uygulama

Sauna, buhar odası, jakuzi, masaj havuzu, spa merkezi, kar çeşmesi, kar odası,

Jacuzzi, massage pool, hammam, ottoman, steam room, swimming pool, design, construction, snow room, fountain

Sauna fiyatları, hamam fiyatları, buhar odası fiyatları, jakuzi fiyatları, sauna sobası fiyatları,

Sauna modelleri, hamam modelleri, jakuzi modelleri, buhar odası modelleri

Osmanlı Hamamı

Yüzyıllardır Türkler'in vazgeçilmezleri arasında olan, özellikle bizden önceki kuşakların sıklıkla gittiği Türk hamamlarının faydalarını duyduğunuzda havlularınızı hazırlayıp, en yakın hamama gideceksiniz...

 

 • Stresi alır ve zihninizi dinlendirir.
 • Kas ağrılarını yok eder ve eklemleri açar.
 • Lenf sistemi temizliğini arttırır.
 • Kalp atışını ve metabolizmanın çalışmasını çoğaltır. Bu nedenle kalp hastalarına hamam önerilmez.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Son zamanlarda buhar tedavisi kanser ve enfeksiyonlu hastalar için kullanılıyor. Hamam da bu yönden bir avantaj.
 • Ölü deriyi ciltten atar.
 • Kan dolaşımını hızlandırır.
 • Alerjik ya da astım yüzünden oluşan sinus tıkanmalarını açar.
 • Vücudunuzu yağ-depo toksinlerinden arındırır.
 • Cildin genç ve taze kalmasını sağlar.
 • Vücudun oksijenini çoğaltır.
Buhar Odası Nedir & Nasıl Kullanılır ?

 

Buhar odası isminden de belli olduğu gibi içi buhar ile dolu olan bir odadır. Mozaik kaplı, bazı küçük hacimli buhar odalarında oturduğunuzda, etrafınızı buhar kaplamaya başlamasından itibaren ancak 15 dakika rahat oturabilirsiniz çünkü sıcaklık oldukça yükselmiş olur.

Buhar odasının faydaları saymakla bitmeyecek kadar olsa da en önemli faydalarını aktarmak istiyoruz.

Buhar banyosu vücut toksinlerinden arınmanın en basit yolu olarak düşünülmüştür. Bu yolla cildin gözenekleri açılır, milyonlarca ter bezesi salgılama yapmaya başlar, vücut ürettiği metabolik maddeleri ve diğer atıkları dışarı atar. 

Terleme yoluyla vücut atıklarının %30’a kadar varan miktarı vücuttan uzaklaştırılır.

 

Buhar odasının faydaları şu şekilde sıralanabilir;

 

 • Buhar banyosu solunum şartlarında düzelme için etkin bir tedavidir ve soğuk algınlığında, sinüzitte, bronşitte, alerjik hastalıklarda tavsiye edilir.
 • Buhar, üst solunum yolu zarlarının iltihaplanmasında ve tıkanmasında rahatlama sağlar.
 • Havayı nemlendirerek boğaz tahrişini iyileştirir.
 • Buhar, kasları gevşetir ve öksürüğü azaltır.
 • Terleme yolu ile gözeneklerin açılmasını ve cildin ölü hücrelerden arınarak son derece pürüzsüz ve canlı bir görünüme ulaşmasını sağlar.
 • Dolaşım sistemini hızlandırarak ve düzenleyerek ayrıca kan proteinlerini arttırarak oksijenin hücrelere daha yoğun gitmesini sağlar.
 • Buhar odasının rahatlatıcı ve dinlendirici etkisi yorgunluk ve stres gibi olumsuzlukları ortadan kaldırarak sinir sistemi için de olumlu etki yapar.
 • Egzersiz yaptıktan sonra buhar odasına girmek adale ağrılarına sebep olan laktik asidin terleme ile atılmasını sağlar. Bu da daha az kas yorgunluğu anlamına gelmektedir.

 

Buhar odasının faydaları saymakla bitmez demiştik. Bütün bu yukarıda saydığımız faydaların dışında size direk olarak sayamayacağımız ama yaşam kalitenizin artmasına sebep olacak bir çok faydası daha vardır.

Örneğin akşamları yapılacak bir buhar odası seansı stresli günün bütün yorgunluğunu atmanıza, bu sayede derin ve rahat bir uykuya dalmanıza yardım edecektir.

Vücudunuzdaki kapalı gözenekler açılacak ve buhar odasının faydaları size daha rahat bir yaşam şansı sunuyor olacaktır.

Her ne kadar lüks ve pahalı bir rahatlama şekli olarak gözükse de gerçekte buhar odası kullanımı çok da pahalı olmayan ve bir çok spor ve masaj salonun da hatta hamamlarda mevcut olan uygun bir rahatlama yöntemidir.

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar31.022431.1467
Euro33.621833.7565
Hava Durumu
Saat
Takvim
Üyelik Girişi
Site Haritası
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam22
Toplam Ziyaret175744