PROFESYONEL SERVİS HİZMETLERİ

Fethiye Fraenkische yerden zemin ısıtma satış bayi

Fethiye Fraenkische Yerden
Zemin Isıtma 
Satış & Uygulama & Projelendirme
YERDEN, TAVANDAN ve DUVARDAN ISITMA  SERİNLETMENİN FAYDALARI

Fraenkische Yerden Isıtma

ENERJİ TASARRUFU

Petekli sistemlerdeki gibi yüksek sıcaklıklar yerine sadece 35-40 C Derece sıcak su ile çalıştığı için %30 a varan yakıt tasarrufu sağlar.

Odanızın önce yeri ısınacağından tavanda ısı birikimi dolayısı ile fazladan bir enerji harcaması olmaz.

 

KONFOR

Zeminde ısı eşit olarak dağılır ve tüm mekandaki ısı dağılımı eşittir.

Klasik sistemlerde mekan ne kadar ısıtılırsa ısıtılsın yer her zaman soğuk olur ve ayaklar üşür, yerden ısıtma sisteminde bu sorun ortadan kalkmıştır.

Yapı elemanları ısındığından dışarıdaki ani ısı değişiklikleri ve havalandırma sonucu ısı hemen kaybolmaz.

Uygulama zemin altında olacağından hiçbir bakım ve temizlik gerektirmez.

  

MİMARİ AVANTAJLAR

Petek kullanılmadığından mekan içinde yer kaplamaz alan özgür kullanılır.

Mekan içinde göze hoş görünmeyen tesisat boruları yoktur ve ek bir dekorasyon gerektirmez.

Katlar arası ısı yalıtımı aynı zamanda ses yalıtımı da sağlar.

  

SAĞLIK

Mekân içerisinde hava akımı petekli sisteme göre yok denecek kadar azdır. Bu nedenle ortamda sıcak soğuk hava cereyanı olmaz. Bu özelliği ile nefes darlığı hastaları için önerilen bir ısı sistemidir.

Petekli sistem yüksek derecelerde çalıştığı için havadaki nem oranını düşürür ve boğaz kuruluğuna yol açar. Yerden ısıtma havayı kurutmaz.

Yerden ısıtma sistemi döşemeden oluşan nemi engellediğinden alerji tetikleyici bakterilerin ve halılarda barınan mite böceklerinin üremesini engeller.

Ev içinde çocuklar en çok yerde oynar ve soğuk zeminde oturarak üşütürler yerden ısıtma ile bu sorun ortadan kalkmıştır

 

TAVANDAN SOĞUTMA ve SERİNLETME SİSTEMLERİ

Alfa Bodrum Mühendislik, Yerden, Tavandan veya Duvardan soğutma panelleri ile evinizde en verimli ve en kaliteli soğutmayı sağlıyoruz.

Klima sistemleri gibi gürültüsü olmayan, sizi çarpmayan ve en önemlisi sağlığınızı tehlikeye atmayan, yerden, tavandan ve duvardan soğutma panelleri ile en konforlu serinletmeyi siz değerli müşterilerimize sunuyoruz.

Serinletme sistemlerimiz sizlere doğadaki serinliği getiriyor. Bir dere kenarında durduğunuzda suyun serinliğini veya bir ağacın gölgesindeki o doğal ve sağlıklı soğutmayı sağlayacak.

Uzunluk : 240 metre / 1 Top
Fraenkische borular, hem yerden ısıtmada hem mobil sistemlerde rahatlıkla kullanılabilir. Yüksek memnuniyet oranı ve kalitesine göre çok ucuz olması nedeniyle, en çok tercih edilen ve aranan marka haline gelmiştir.
Bu 240mt.' lik borular, küçük veya dar alanlarda, 600mt lik toplar yerine kullanılması için üretilmiştir. Eğer mt ihtiyacı yüksekse, daha az fire vermek için lütfen 600 mt boru tercih ediniz.
ff-therm multi Difustop PE-Xa
maks. işletim sıcaklığı: 95°C
maks. işletim basıncı: 6 bar
DIN Certco sertifika no: 3V308
Uygulama sınıfı: 4/5
DIN 4726 uyarınca oksijen bariyerli
Boru üretimi alanında uzun süreli tecrübeye sahip FRÄNKISCHE, yerden ısıtma sistemi için ff-therm multi Difustop PE-Xa boruları sunuyor. Ff-therm multi Difustop PE-Xa özellikle ısıtma ve döşemeden ısıtma tesisatları için uygun esnek borulardır. Özel yaşlanma engelleyici stabilizatörler boruların sürekli yumuşak kalmasını sağlarken onlara yüksek bir ısıl dayanım kazandırır.

Ayrıca kışından yerden, tavandan veya duvardan ısıtma sistemi olarak kullanarak, en tasarruflu yöntemle evinizdeki sıcaklık konforunu yaşayacaksınız.

Isı pompası sistemleri ile kompakt halde projelendirilen tavandan, duvardan ve yerden ısıtma&soğutma sistemlerinde, yazın soğuk su, kışında sıcak su gezdirilerek, evinizde sürekli konfor sağlanır.

Ayrıca ısı geri kazanım üniteleri ile evinizdeki taze hava sirkülasyonu sağlanarak, evimizdeki hava şartlarını en iyi şekilde koruyabiliriz.

Unutulmamalı ki evimiz sürekli yaşam alanlarımızdandır. Yaşam alanımızdaki oksijen oranı bizim için çok büyük önem taşımaktadır. Oksijen miktarı yüksek olan bir ortamda, bakteri oranı azalacak, uyuşukluk ortadan kalkacak ve daha sağlıklı ve dinç bir vücuda sahip olacağız.
Vesbo Oxypex Boru (Oksijen Bariyerli Boru) Vesbo Yerden Isıtma Sistemleri

Korozyon, metallerin oksijen ile teması sonucu yüzeylerde meydana gelen aşınmadır. Oksitlenme olarak adlandırılan korozyon, günümüzde sıhhi tesisat sistemlerinde yaşanan en önemli sorundur. Oksijen molekülleri boru içinden geçerek suya karışır. Eğer suyun taşındığı sistemde ekipmanlar var ise (pompa, vana, radyatör vb.) bu oksijen molekülleri metalin yüzeyine tutunur. Böylece korozyon başlamış olur. Korozyon nedeniyle tesisatlar da kullanılan tüm metal ekipmanların servis ömrü kısalmakta, tamir ve yenileme maliyetlerine yol açmaktadır

Korozyonun önüne geçmenin en doğru yolu, sisteme oksijen girişinin engellenmesidir. Yüksek sıcakta çalışan ısıtma sistemlerinde kullanılan plastik borular, havada bulunan oksijen moleküllerinin boru içine nüfuzuna engel olamazlar. Vesbo OXYPEX Oksijen bariyerli boru ile bu soruna çözüm üretmiştir. Vesbo OXYPEX Borular 16 mm – 32 mm arası çaplarda kılıflı yâda düz olarak kullanıma sunulmaktadır. Vesbo OXYPEX borular sıcak su sistemlerinde 95° C’ye kadar kullanılabilir

Vesbo OXYPEX borular iki tabakadan oluşmaktadır:

Yüzey Tabakası: Mükemmel gaz bariyeri (Oksijen Bariyeri) özelliğine sahip DIN 4726 standardına uygun EVOH kopolimer tabakadır. %100‘e yakın düzeyde oksijen geçirgenliğini önleyerek, tesisatlar da oluşan korozyon sorununu ortadan kaldırmaktadır.

İç Tabaka: Hijyenik, yüksek fiziksel ve kimyasal dayanım özellikleri gösteren çapraz bağlı PE-Xb tabakadır.

Ek Bilgiler

Vesbo Oksijen Bariyerli Boruları ile sıhhi tesisat sistemlerinde yaşanan oksitlenme ( korozyon ) sorununu ortadan kaldırarak çözüm getirmiştir. Taşınması kolay, bütün kapalı alanlarda kullanılmaktadır. Mobil tesisat borusu olarak adlandırılan radyatör sistemlerinde, oksijen bariyerli boruları kılıf içinden geçirilmek suretiyle uygulanır. PE-Xb Boruları iç yüzeyinde kireçlenme ve korozyon oluşturmaz. Oksijen bariyeri, boru dış yüzeyinin özel bir malzemeyle imalat esnasında kaplanmasıyla sağlanır. Bariyer, tesisatınızın metal aksamlarını ısıtıcı akışkana ve boru yüzeyinden geçen oksijenin korozif etkisinden korur. Oksijen bariyerli borularda dış yüzeyi özel bir yöntem ile parlak ve oksijen bariyer özelliği gösteren tabaka ile kaplanarak boru içinden geçen suya oksijen girişi engellenir. Bu sayede kesinlikle iç aksamlarda paslanma görülmez. Oksijen bariyerli borular, tesisat borusu olarakta sektörde bilinmektedir. Hijyenik, yüksek fiziksel ve kimyasal dayanım özellikleri gösteren sessiz bulardır

VESBO PE-Xb Yerden Isıtma Boruları Vesbo Yerden Isıtma Sistemleri

VESBO PE-Xb, yüksek yoğunluğa sahip polietilen hammaddesinin Cross-Link işlemine tabi tutularak, moleküllerin çapraz bağlı hale getirilmesiyle elde edilmektedir. Bu işlemle birlikte borunun sıcaklık ve basınç dayanımı en üst seviyeye çıkarılmaktadır. PE-Xb borular 16 mm-32 mm çaplar arasında üretilmektedir. PE-Xb borular sıcak su sistemlerinde 95° C ‘ye kadar kullanılabilir Günümüz plastik teknolojisinin ürünü olan polietilen çapraz bağlı (PEX) borular yerden ısıtma sisteminde, mobil tesisatta, sıcak su ve soğuk su hatlarında kullanılabilmektedirler. Kangal olarak imal edildiğinden ve esnek yapısı ile döşeme şekillerine uygun şekilde rahatlıkla yere uygulanır. Mobil tesisat olarak adlandırılan radyatör sistemlerinde, PE-Xb borular kılıf içinden geçirilmek suretiyle uygulanır

Genel Özellikleri:

Yerden ısıtma ve mobil sistemde kullanılır, Hijyeniktir. İnsan sağlığına zararlı madde içermez,

Boru iç yüzeyinde kireçlenme ve korozyon oluşmaz , Yüksek ve düşük sıcaklıklara dayanıklıdır,

Kimyasallara yüksek dayanım gösterir, Çapı daralmaz,

Yoğunluğu 0,94 gr/cm3 olduğundan hafiftir. Taşınması kolaydır, Birleştirmesi kolay, kesilmesi kolaydır, Sürtünme katsayısı düşüktür, Kangal şeklinde üretildiğinden kısa sürede ve fire vermeden döşenebilir, Kılıflı PE-Xb ve Px-b şeklinde üretilmektedir


Fraenkische Yerden Isıtma Borusu 600Mt Pex-A 16X2 Oksijen Bariyerli

Fraenkische Yerden Isıtma Borusu 600Mt Pex-A 16X2 Oksijen Bariyerli
Boru Üretimi Alanında Uzun Süreli Tecrübeye Sahip Fränkısche Yerden Isıtma Sistemi İçin Ff-Therm Multi Difustop Pe-Xa Boruları Sunuyor. Ff-Therm Multi Difustop Pe-Xa Özellikle Isıtma Ve Döşemeden Isıtma Tesisatları İçin Uygun Esnek Borulardır. Özel Yaşlanma Engelleyici Stabilizatörler Boruların Sürekli Yumuşak Kalmasını Sağlarken Onlara Yüksek Bir Isıl Dayanım Kazandırır.
Ff-Therm Multi Difustop Pe-Xa
Maks. İşletim Sıcaklığı: 95°C
Maks. İşletim Basıncı: 6 Bar
Dın Certco Sertifika No: 3V308
Uygulama Sınıfı: 4/5
Dın 4726 Uyarınca Oksijen BariyerliBütün kapalı alanlarda (Otel, spor salonu, hastane, konut, işyeri vb.)Vesbo Yerden Isıtma Boruları Kullanım Alanları

Yarı kapalı alanlarda (Sera, yüzme havuzu, üretim çiftliği vb.)

Tüm endüstriyel tesislerde, Sıcak ve soğuk içme suyu tesisatlarında

EK BİLGİLER

Vesbo PE-X Boruları yüksek ve düşük sıcaklıklara dayanıklıdır. Kimyasallara yüksek dayanım gösterir ve çapları daralmaz. Taşınması kolay, bütün kapalı alanlarda kullanılmaktadır. Mobil tesisat borusu olarak adlandırılan radyatör sistemlerinde, PE-X Boruları kılıf içinden geçirilmek suretiyle uygulanır. PE-X Borularının iç yüzeyinde kireçlenme ve korozyon oluşmaz. Ülkemizde de teknoloji harikası Oksijen Bariyerli Vesbo PE-X Borularının üretilmesiyle sorunsuz bir zemin ısıtma sistemi ortaya çıkmıştır. Otel, spor salonu, hastane, konut, işyeri, seralar, yüzme havuzu, üretim çiftlikleri, tüm endüstriyel tesisler, sıcak ve soğuk içme suyu tesisleri kısacası kapalı mekânların ısıtılması için yüksek kalitede uygunluk getiren bir sistemdir. Doğru projelendirme yapıldığında, düşük ısıtma derecesi ile yüksek ısı konforu sağlanarak, standart tesisat uygulamalarına göre yüzde 27,5 oranında yakıt tasarrufu elde edilir ve yaşam alanlarında yüksek standart ve ferah bir ortam sağlanır. Vesbo PE-X Boru Isıtma Sistemleri sağlıklı, konforlu ve ekonomiktir. Vesbo PE-X Boru Isıtma Sistemlerinde sıcaklığın ortama dağılımı, düzgün ve homojen bir şekilde oluşur. Zeminden Isıtma Sistemlerinde plastik boruların döşenme şekli, sıcaklığın ortama düzgün bir şekilde dağılmasını sağlayacak özelliklerde olmalıdır.

Vesbo Kılıflı Pe-Xb Boru, Vesbo Yerden Isıtma Kılıflı Pe-Xb Boru, Pe-Xb Sdr 9 Cross – Link Boru

Klipsli Lama, Plastik Boru Gönye Seti (Köşe Düzeltici), Vesbo Yerden Isıtma, Modülasyon Paneli, Boru

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.164932.2938
Euro34.893535.0333
Hava Durumu
Saat
Takvim
Üyelik Girişi
Site Haritası
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam43
Toplam Ziyaret180235