PROFESYONEL SERVİS HİZMETLERİ

Rothenberger Yerden Isıtma ve Petek Temizleme

Rothenberger Profesyonel Tesisat Yıkama ve Temizleme Sistemi

Hava ve suyu haznesinde karıştıran profesyonel makineler peteklerin dip noktalarına çöken pisliği temizler.

Su peteklerin içerisinde dolaşırken bir anda havanın daha yüksek basınçla takip etmesi sonucunda alt kısımlara oturan tortu hareket kazanır.

Sadece su ile yapılan temizliğe aldanmayın!

Peteğin alt kısımlarında yanmama sorunlarının tamamı sıcak suyun her bölgeye dağılmaması sonucu oluşur.

Kombide ve ısınan sıcak su petek kanallarını dolaşmadan terk ederse bazı kısımlar soğuk kalabilir.

Bodrum Tesisatçılık - 0 532 450 80 58


Yerden ısıtma tesisatlarında temizlik esnasında herhangi bir kimyasal sıvı kullanmaya gerek yoktur. Bunun nedeni alttan ısıtma tesisat borularında herhangi bir kireç olmaz.

Oluşan çamurun nedeni ısı 55 derecenin üzerine çıkamadığı için boruların içerisinde kahverengi yapışkan çamurumsu bir tabakanın oluşmasıdır.

Bu kirlilik virüs gibi gün geçtikçe yayılır.

Kombili veya merkezi ısıtma sistemi ile çalışan alttan ısıtma tesisatları ortalama 2 yılda bir temizlenmesi gerekir.

Temizleme işlemi bittikten sonra tesisatın kollektör aksamı metal olduğu için içine koruyucu kimyasal dökülebilir.
Petek Temizleme işlemini kimyasal ilaçla yapıyoruz.

 Nötrleştirme kullanarak peteklerin içindeki kireç ve tortuyu temizliyoruz.

Petek temizliği işleminde en önemli unsur temiz bir işçilik ve temizleme esnasında kullanılan cihazın kalitesidir.

Firmamız deneyimli teknik personeli ve Rothenberger firmasının profesyonel cihazları ile siz değerli müşterilerimize garantili hizmet sunmaktadır.

Zaman içinde petek ve fan coil içlerinde oluşan kir, çamur, kireç vb. maddeler peteklerin tam verimli olarak çalışmasını engeller ve ısı kaybına sebep olur.


 
Bu nedenle aylık faturalar oldukça yüksek gelebilir.

Belli zamanlarda yapılacak olan petek ve fan coil temizlikleri enerji tüketiminde % 25 tasarruf sağlamaktadır.

Petek ve fan coil temizliği sırasında petekler ve fan coiller yerinden sökülmez.


 
Petek ve fan coil içindeki kir, çamur, kireç vb. maddeler petek ve fan coil içindeki suyun dolaşımını etkilerler.

Temizlik için bu işleme uygun özel kimyasal ilaçlar kullanılır.

 Bu kimyasalların dışında kullanılacak olan ilaçlar hem peteklerinize hem de kombinize veya ısı pompanıza zarar verecektir.

Petek ve fan coil temizliğini, işinde uzman kişilere yaptırınız ve kullanılacak ilaçlar hakkında mutlaka bilgi alınız.


Peteklerin ve fan coillerin temizliği sürekli gerçekleşen bir kullanımdan dolayı, periyodik olarak bakım yapılmasını gerektirir.

Petek ve fan coil temizliği yaptırmak enerji tasarrufu sağlar.

Aynı zamanda sistemde kullanılan cihaz ve ürünlerin işletme ömrünü arttırır.

 Kombiniz veya ısı pompanız devir daim yapamadığından suyu devamlı ısıtmak veya soğutmak zorunda kalır.

Peteklerin içerisinde havanın dolmasını sağlayan etkenlerden biri içeride biriken bakteriler olmaktadır.

Bunların çamurumsu bir yapıya dönüşmesi peteğin içerisinde havanın oluşmasına neden olur.Bu yüzden de petek havası alma her zaman işe yaramaz.

Bunun kalıcı olması için yapılması gereken öncelikle petek temizliği işlemleridir.

Petekleriniz tıkandığı zaman evi ısıtmak için kombi daha yüksek derecede çalıştırılır.

Bu da yüksek doğalgaz faturalarına neden olur.

Bu gibi durumlarda petek temizliği kaçınılmazdır.

Kombiniz  artık evinizi eskisi gibi ısıtmıyorsa muhtemelen petek temizlik zamanı gelmiştir.

 

PETEK TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR

Kalorifer peteklerini temizlemek için en uygun yer banyolardır.

Banyodaki havlupan veya radyatör sökülerek petek temizleme makinesi buraya bağlanır.

Kalorifer peteğini temizlemek için şu adımları takip edebilirsiniz:

- Havlupan veya radyatörü sökün

- Petek temizleme makinasına bağladığınız hortumunun bir ucunu da söktüğünüz radyatörün sıcak su geliş yönü vanasına takın.

- İkinci hortumun bir ucunu radyatör gidiş vanasına bağlayıp diğer ucunu tahliye için klozetin içine koyun

- Tesisata su verebilmek için banyodaki en yakın musluğu kullanın.

- Şebeke hortumuyla makineyi su ile doldurun.

- Bütün petek vanalarını kapatıp sadece 1 petek açık kalacak şekilde tek tek tüm peteklerin kirli su tahliyesine başlayın.

- Kirli su temizlendikten sonra ilk başladığınız gibi yine tek tek  Petek Temizleme Kimyasalı ile temizliğe başlayabilirsiniz.

- Tesisat borusundaki kirli su temizlendikten sonra Petek Temizleme Kimyasalı makinenin içine koyularak tesisata aktarılır. Makine kapatılır.

- Kombinin ısısını 50 C ayarlayıp yaklaşık 1 saat kombiyi çalıştırarak  Petek Temizleme Kimyasalının sistemde dolaşmasını sağlayabilirsiniz.

- Petek ler tek tek olmak üzere Min. 15 dakika  Petek Temizleme Kimyasalının her petekte dolaşımı sağlanır.

Petek Temizleme Kimyasalı peteklerde dolaştıktan sonra bu maddenin tesisattan çıkartılması gerekir.

- İlk yaptığımız işlemi uygulayarak temiz su makinaya doldurulur. Kombi kapatılır. Makinada ki bu temiz su sisteme verilir.

- Bir diğer uç klozete atılarak tahliye yapılır.

- Petekler veya fan coiller tamamen temizlendikten sonra  Petek Koruma Kimyasalı Peteklere verilir işlem sonlandırılır.

Normal bir dairede ortalama 6 adet kalorifer peteği bulunmaktadır. Bu petekleri temizleme işlemi tesisatın kirlilik durumuna göre değişiklik göstermekle birlikte yaklaşık 2 ile 3 saat sürer.


PETEK TEMİZLİĞİ & FAN COİL TEMİZLİĞİ (7/24) 0532 450 80 58

Kombinizi veya ısı pompanızı yüksek derecelerde çalıştırmanıza, her kış ve yaz ayında bütçenizi sarsan  faturaları ödemenize rağmen ev ve işyerinizde dilediğiniz gibi ısınıp serinleyemiyorsanız petek ve fan coil temizliği yaptırmanızın zamanı gelmiştir…

Petek ve fan coil Temizliği Fiyatları

Kombinizi ve ısı pompanızı yüksek derecelerde çalıştırmanıza ve her kış bütçenizi sarsan doğalgaz faturaları ödemenize rağmen ev ve işyerinizde dilediğiniz gibi ısınamıyorsanız petek temizliği yaptırmanızın zamanı gelmiştir.

Firmamız petek ve fan coil temizliği fiyatları ile bütçenizi düşünürken, yeni cihazlardan aldığı destek sayesinde peteklerinizin ve fan coillerinizin temizliğini zahmetsizce yapmaktadır.

Peteklerin ve fan coillerin sökülmesine gerek kalmayan petek ve fan coil temizleme hizmetlerimizde özel kimyasallar ve yıkama makinelerinden yararlanan ekiplerimiz, her yeri kirletmeden peteklerin ve fan coillerin içindeki tüm çamuru ve kireç artıklarını temizlemektedir.

 Tüm kış ve yaz ayı boyunca yüksek faturalar ödemeden rahatça ısınmanızı sağlayan petek ve fan coil temizliği hizmetimiz, her ay daha az ısıtma ve soğutma faturası ödemenizi ve daha konforlu ısınmanızı ve serinlemenizi sağlamaktadır.

Petek ve fan coil temizliğinin düzenli aralıklarla yapılmaması durumunda şebeke suyunu kullanan ısıtma ve soğutma sistemlerinin, ısı dağıtım elemanı olan petekler ve fan coillerde zamanla balçıklaşma ve kireçlenme olur.

Bu pislik sebebiyle tam ısınamayan petekler ve fan coiller yüzünden yaşanan ısı kaybı, kombi, ısı pompası ve kaloriferin daha fazla yakıt harcamasına yol açar.

Ev ve işyerinizde kullandığınız kombi, kazan veya ısı pompasının yeni olması ya da düzenli bakım görmesi bu durumu engellemez.

Zira kombi, kazan ve ısı pompasının kullandığı enerjiyi yüksek verimlilikle kullanması yani ısı enerjisine dönüştürmesi ile petek ve fan coillerin bu ısıyı yüksek verimle mekana aktarması birbirinden farklı konulardır.

Peteklerinizin ve fan coillerinizin kireç ve pislik nedeniyle yeteri kadar ısınıp soğumaması halinde işyerinizde ve yaşam alanında siz de yeteri kadar ısınıp serinleyemezsiniz.

Bu yüzden daha fazla ısınmak ve serinlemek için kombi, kazan ve ısı pompasının derecesini yükselterek boş yere daha fazla fatura ödersiniz.

Çift yönlü yıkama yapan özel makineler ve Nano Kombi gibi petek ve fan coil içlerinde etkin temizlik sağlayan özel ilaçlarla “peteklerinizi ve fan coillerinizi sökmeden” temizlemekte, bu gibi problemlerle hiç karşılaşmamanızı sağlamaktayız.

Isıtma ve soğutma sisteminizin petek ve fan coillerinde zamanla balçıklaşmaya yol açan çamur ve şebeke suyundaki kirecin çökmesiyle oluşan tortuların tamamen çözülmesini sağlayan Nano Kimyasalımız ile petek, yerden ısıtma sistemi, fan coil temizliği işlemini kısa sürede tamamlayan ekiplerimiz, çalkalama etkisi oluşturan çift yönlü yıkama cihazlarıyla tüm bu pisliğin petek ve fan coil içinden temizlenmesini sağlar.

Temizliğin ardından petek ve fan coil içinde pislik kalmadığı için tesisatınız, ısı pompanız veya kombiniz zarar görmez, verimli şekilde ısınan ve soğuyan petekler ve fan coiller daha konforlu bir yaz ve kış ayı geçirmenizi sağlar.

Düzenli şekilde petek ve fan coil temizliği yapılan yerden ısıtma, kombi, ısı pompası ve kalorifer sistemlerinde petek ve fan coil temizliği işlemi ortalama 2 saat içinde tamamlanırken daha önce petekleri ve fan coilleri hiç temizlenmemiş olan ısıtma ve soğutma sistemlerinde temizlik işlemi, 3,5-4 saati bulabilmektedir.

Bu yüzden firmamız periyodik olarak cazip fiyat seçenekleriyle sunduğumuz petek ve fan coil temizleme hizmetlerinden yararlanmanızı tavsiye etmektedir.

Kış ve yaz ayı  girmeden temizlettiğiniz petek ve fan coilleriniz sayesinde ısıtma ve soğutma faturalarını dert etmeden rahat bir mevsim geçirebilirsiniz.

Uygun petek ve fan coil temizliği fiyatları sunan firmamız, siz değerli müşterilerine memnuniyet garantisi vermektedir.

Bütçenizi zorlamanıza gerek kalmayan petek ve fan coil temizliği fiyatları ile haftanın tüm günleri sunduğumuz petek ve fan coil temizleme hizmetlerimizden yararlanmak için bir telefonunuz yeterli. Muğla'nın tüm ilçelerine hizmet vermekte, hizmetlerimizde her zaman en ekonomik ve sizin için en zahmetsiz çözümleri üretmekteyiz.

Petek temizliği servisi ; Kullanım senesine bağlı olarak kullanılan suyun niteliklerine, sıcaklığı ve oksijene bağlı olarak, kapalı devre ısıtma sistemleri içerisinde kireç, kışır, tortu , balçık ve çamurlaşma olur, özellikle çamurlaşma yerden ısıtma sistemlerinde daha sık olarak görülür. Ortaya çıkan bu maddeler, ısıtma sistemlerinde, ısınma sorunlarına, iyi ısınamama ve pahalı ısınma sorunlarına neden olurlar. Oluşumların ısıtma sisteminde meydana getirdiği olumsuzluklar; – Isı sirkülasyonunun tam olarak yapamasından kaynaklanan ısı sorunları meydana gelmektedir petek temizleme şirketimiz bu tür sorunlara teknolojik çözüm sunmaktadır .

  •  Peteklerde ısının her yere aynı verimle dağılamaması, özellikle peteklerin alt kısmında oluşan tortular nedeni ile alt tarafların ısınmaması ve bazı radyatörlerin hiç ısınmaması gibi sorunlar gözlemlenmiştir . 
  •  Yerden ısıtma sistemlerinde çamurlaşma ve tortulaşma nedeni ile, tıkalı boruların geçtiği alanlarda ısınmama sorunları. 
  •  Tesisat ve peteklerde oluşan kirliliğin kombiye taşınması sonucunda, pompa ve eşanjör sorunlarının yaşanması . 
  •  Kireç ve tıkanma nedeni ile eşanjörün istenilen sıcak suyu üretememesi. 
  •  Kir ve tortu nedeni ile, kombinin 2-3 dakika zarfında yüksek dereceye ulaşıp kendini kapatması sonucu sirkülasyonun yapılamaması. 
  •  Sistemin çürümesi, yerden ısıtma borularında çatlakların oluşması.

 

Sonuç : Büyük enerji maliyetleri, tamir masrafları ve ısınma sorunları.

Sonuç : İlk günkü gibi sistemin çalışma performansına gelmesi , çalışma yılının uzaması ve akar yakıt tasarrufu.

YERDEN ISITMA TESİSATI TEMİZLİĞİ VE BAKIMI 

Yerden ısıtma sistemleri her yıl kış aylarına gelmeden önce temizlik işlemi yapılmalıdır. Yerden ısıtma sistemindeki borularda tortulaşma meydana geldiği için bu tür sistemlerde borularda ısı alışverişini ve suyun akışını zorlaştıracak derecede kireçlenme ve çamurlar oluşur. Bu tür sistemlerin temizlenmesini ekibimiz bu işe özel makinalar ve kimyasallar ile temizliyoruz.

 

Petek temizliği  nasıl yapılır?

Petek temizliği nasıl yapılır ; nitelikli bir temizlik işlemi yaklaşık 1,5 -2 saat sürer. Bu süre içerisinde yapılan işlemler öncelikle tesisatın içerisi temiz su ile yıkanır. Bu yıkama işlemi makine yardımı ile yapılmaktadır. Yıkamanın ardından bu çamurlaşma ve tortuların tesisat borularının içinden tamamen atmak için kimyasal ve makine kullanılır.

Yerden ısıtma sistemlerindeki aşırı çamurlaşmayı mobil sistem temizleme makinemiz ile temizliyoruz. Her odaya ayrı ayrı giden boruları tek tek temizliyoruz. Temizlik işlemini makine ile yaptığımız için boruların içerisinde çamur tabakasından eser kalmıyor. Bu işlemi ayrıca kimyasalla yaptırmak isteyen müşterilerimiz için özel kimyasal ile temizlik yapılabiliyor. Bu kimyasal borular içerisinde biriken kireç, su taşı ve benzeri maddeleri yok eder. Rem-ar tesisat radyatör ve yerden ısıtma temizlik fiyatımız şuan kampanyalı olduğu için kaçırmayın. 120 metre kareye kadar temizlik fiyatımız sabittir.

Zaman içerisinde petek tıkanır. Bu durum yeterli derecede ısınmama sorunlarına neden olur. Yüksek ısı elde etmek için her sene radyatör temizliği (bakımı) yapılmalıdır. Kombi den yüksek ve yeterli verimi alır yaklaşık % 30 yakıt tasarrufu sağlarsınız.

 

Petek temizliği zamanı geldiğini nasıl anlarız ?

Belirtileri genellikle peteklerin alt kısımlarının soğuk olması özellikle son radyatörün yani kombiye en uzak olan peteğin den alt kısmını elle yoklayın üstüne bakın aynı sıcaklık seviyesi hakim değilse ısının dolaşım sağlamasını engelleyen pislikler var demektir .  Pek çok kişi bireysel olarak  petek temizleme işlemi yapmaya çalışmaktadır ancak bireysel olarak tam anlamıyla temizlik işlemi yapılamaz . Bazı bireysel tesisat temizleme uygulamaları şöyledir , kimisi peteğin için deki havayı alarak oradan çıkan kirli su ile temizlik olacağını sanır , kimisi tahliye vanasını açarak suyu tamamen boşaltarak temizleme işlemi yapılacağını sanır bunların hepsi yanlış uygulamalardır . 

Doğru olan kaliteli bir kimyasalla peteklerin içindeki partikül , çamur ve çeşitli maddeleri temizlemek için kimyasal ayrıştırıcı kullanımı radyatör temizleme işlemin en önemli faktörüdür . Devamı da en az solüsyon kullanımı kadar önemli çünkü bir yanlış işlemde kombi bozulabilir , basınç filtreleri tıkayabilirsiniz .

Pek çok internet kullanıcısı petek temizliği işleminin içeriğinden çok petek temizleme fiyatlarını araştırmaktadır. Bir düşünmek gerekirse ucuz olan kaliteli midir ? Ucuza yaptırdık peki ya bir işe yaramaz sa ? Verilen ucuz paranın ne değeri olacak ?

Petek temizliği yaptıracağınız firmada arayacağınız özellikler 

  1. Firma bir çok iş mi sadece petek temizliği servisi mi veriyor .
  2. Firmanın çapı nedir ? Bölgesel mi yoksa servis ağı geniş profesyonel bir firma mı ?
  3. Taşeron firma mı kullanıyor yoksa temizliği bizzat kendi elemanları mı yapıyor ?

Dikkat edilmesi gereken bir husus internet aleminin getirdiği düzenbazlar ; bu şahıslar fiyatı ucuz gösterir çünkü kimyasal ilaç diye başka bir sıvıyı tesisata dökebilir , makinemiz var diyebilir ama sadece makine tesisatı temizlemez .Bir çok mağdur vatandaşımızla bizzat önceden karşılaştığımız için bu bilgileri size vermek isteriz . Bizden önce yaptıkları ucuz firma ya da şahıslar başlarına daha büyük sorunlar açmıştır. 

 

 

Petek temizliği nasıl yapılır ? Petek temizliği yapmanın profesyoneller yolu olduğu gibi, bireysel yolları da vardır. Bir çok yapı market mağazasında bireysel yöntemler ile petek temizliği yapabilirsiniz. Ancak sorumluluk size ait olup, ne ürünü aldığınız firma ne de üretici size garanti veremez. Bunlar standart ürünlerdir. Bu işin profesyonel yolu ise, doğru ekipman ve doğru kimyasal ilaçlar ile uygulanan yöntemlerdir. Firmamız bu konuda özel bir makina yardımı ile kalorifer peteklerinize, özel olarak hazırlanmış kimyasal bir sıvının petekleriniz içerisinde dolaşmasını sağlar. Tabii ki öncelikle, kombi petek tesisatınızdan kimyasal ilacın girişi ve çıkışı için olan bağlantı yerleri belirlenir. Kimyasal ilacın çıkış noktasında suyun direk olarak gidere akması için önceden hazırlık yapılır. Son olarak ise, özel makina yardımı ile kombi petek tesisatı içerisine kimyasal ilaç verilir. Çok kısa süre içerisinde peteklerinizin içinden simsiyah çıkan bir su göreceksinizdir.

Petek Temizleme Fiyatları, tesisatınızın ve peteklerinizin durumuna göre değişmektedir. Uzun süredir bakım yapılmamış ve ciddi bir tabaka oluşmuş kalorifer peteklerinde ki temizliği yapabilmek için daha çok kimyasal ilaç kullanmak gerekir. Bu gibi sebeplerle petek temizleme fiyatları değişkenlik göstermektedir. Bunda ayrıca evinizdeki veya işyerinizdeki kalorifer petek sayıları da önem taşımaktadır. Doğru ve kesin çözüm, en uygun garantili fiyat almak için bizi arayın.

firmamız yerinde ilaçlı makineli kombi petek temizligi yapmaktadır. Servisimiz gezici araçlarında bulunan kombi petek temizliği makineleri sayesinde sizlere kesintisiz 7/24 kombi petek temizligi hizmeti sağlamaktayız.

Bodrum tesisat temizleme, bodrum petek bakımı, bodrum radyatör temizliği, bodrum yerden ısıtma sistemi temizliği

Radyatör peteği temizliği, fan coil temizliği ve bakımı, ısı pompası bakımı, yerden ısıtma sistemi bakımı, yerden ısıtma sistemi temizliği, chiller klima sistemi bakım ve temizliği

zaman, cift yonlu, radyator temizleme, kombi temizleme makinasi, tesisat temizleme makinasi, tesisat yikama cihazi, petek temizleme makinasi, kalorifer temizleme cihazi, petek yikama makinasi, petek, tesisat, yikama, makinasi, kombi, temizleme, cihazi, petek temizleme makinası, kombi petek temizleme, kombi temizleme makinası, petek temizleme makinesi,

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.758032.8893
Euro35.021935.1622
Hava Durumu
Saat
Takvim
Üyelik Girişi
Site Haritası
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam24
Toplam Ziyaret181593