PROFESYONEL SERVİS HİZMETLERİ

Akıllı Ev Otomasyon Sistemleri

Aydınlatma, Eğlence, Güvenlik, Konfor ve Daha Fazlasını ProgramlayınAkıllı Ev ve Otomasyon Sistemleri

Yaşadığımız mekânlarda kullandığımız tüm donanımların, bir arada tek merkezden kontrolü ve takibi hayatı kolaylaştırır. Birçok detayın otomasyon sayesinde bizlere sunulduğu evlere akıllı ev denmektedir. Akıllı ev kullanıcısına konfor, güvenlik ve kullanım maliyetleri tasarrufu sağlayan evlerdir.

Bu kapsam standart donanımların otomasyonundan, evin kendisi için gereken enerji ve temiz su kaynağı oluşturmasına kadar geniş bir yelpaze içinde ele alınmaktadır.

Nedir bu kullandığımız standart donanımların otomasyonu? Akıllı ev sistemleri günlük hayatımızda kullandığımız, evlerimizde standart ihtiyaçlar içerisinde yer alan aydınlatma, ısıtma-soğutma, güvenlik, eğlence, bahçe sulama, Sistemlerinin kontrolünü size gereksiz yere zaman kaybettirmeden tek merkezden ve sizin önceden verdiğiniz komutları, akıllı ev senaryolarını, uygulayarak yönetir.
Akıllı ev senaryoları; günlük yaşam alışkanlıklarınız, zevkleriniz, konfor ihtiyaçlarınız ve zorunluluklar göz önüne alınarak, akıllı evinizin size yaşattığı, konfor kurgularıdır. Bu kurgularda birçok komut arka arkaya yerine getirilerek, size gereksiz yere zaman kaybettiren rutin işlerinizin, akıllı eviniz sayesinde bir çırpıda gerçekleştirilmesidir. Örneğin bir akıllı ev tek komutla, akşam belli bir saatten sonra tüm perdeleri kapatabilir, ışıkları otomatik kısabilir, alt katta alarmı devreye sokabilir ve televizyonu 3 saat sonra otomatik kapatabilir. Sabah belirli bi saatte kahve makinesini çalıştırıp, banyo suyu ve ev sıcaklığını ayarlayabilir, müzik sistemini devreye sokup alarmı kapatabilir. Siz evden çıkarken de tüm cihazları kapatarak her türlü güvenliğinize ait üst düzey konumuna geçebilir.

Akıllı evde güvenlik nasıldır? Akıllı ev sistemleri öncelikle hırsızlık, yangın ya da su baskını gibi olayların yaşanmasını önler. Klasik alarm sistemlerinden farkı burada göz önüne çıkar. Hareket algılayıcılar, kapı ve pencerelere yerleştirilen manyetik sensörler ile tüm evi kontrol altında tuttuğu gibi siz tatildeyken eve yaklaşan birisi olduğunda senaryolar yardımı ile ışıklar, müzik seti televizyon gibi cihazlar çalıştırılarak evde olduğunuz izlenimi verilir. Düzensiz aralıklarla evinizin panjurları açılıp kapatılarak evde olmadığınızın kötü niyetli kişilerce anlaşılması zorlaştırılır.

Olayların yaşanmasından sonra çözüm oluşturmak yerine, yaşanmasını önlemek odaklı çalışan Akıllı Ev Sistemleri, evlerimizde yangının çıkmasına en çok neden olan elektrik kontakları, fişte unutulan cihazlar, arızalanan gaz vanaları sorununu, otomasyon sistemi ile başından çözmektedir. Tüm elektrik sistemleri ve cihazları kontrol ettiğinden riskler minimum değerlere inmektedir.
Güvenlik

Evde ya da uzakta, kafanız hep rahat.
Nerede olursanız olun evinizde neler olup bittiğini kontrol edin. Eve biri girdiğinde, garaj açık kaldığında, bodrum katında sızıntı olduğunda haberiniz olsun. Akıllı güvenlik sayesinde huzur parmaklarınızın ucunda.

UZAKTA

Gününüzü dışarıda geçireceksiniz. Tüm kapılar kilitlenecek, ışıklar sönecek ve güvenlik sistemi devreye girecek. Tek yapmanız gereken “Uzakta” tuşuna basmak ve büyüyü izlemek.

Döndüğünüzde, garaj kapısı alarm sistemine devre dışı kalmasını söyleyecek ve mutfak ışıkları hafifçe yanarak yolunuzu aydınlatacak.

 
Konfor & Rahatlık

Kullanışlı, ekonomik ve davetkar
Enerji tasarruflu iklimlendirme kontrolü, rahat havuz ve spa yönetimi ve ailenizle kolay iletişim avantajlarıyla rahat ve davetkar evinizin tadını çıkarın.

GÜNAYDIN

Saat sabah 07:00. En sevdiğiniz müzikler yatak odanızın hoparlörlerinden içinize işlemeye başladı ve ışıklar hafifçe aydınlanıyor. Panjurlar yavaşça açılırken termostat kendini 20°C’ye ayarlıyor.

“Günaydın” senaryonuza hoş geldiniz.

EĞLENCE

Sıradışı Ses ve Görüntünün Tadını Çıkarın
Tek odayı ya da tüm odaları yüksek kaliteli içeriğinizle donatın. Tek kumandayla 4K filmlerden FLAC kalitesindeki müziklere kadar sınırsız eğlencenin tadını çıkarabilir ya da rakipsiz bir ev sineması yaratabilirsiniz

FİLM ZAMANI

Film gecelerizi daha önce yaşamadığınız şekilde keşfedin. Tüm eve geniş 4K yayını yapın. Güzel ve kullanışlı medya gezintisinin tadını çıkarın. Tek tuşa basarak aynı anda filmin başlamasını, şöminenin yanmasını ve ışıkların sönmesini sağlayın. Koltuğunuza yayılmak hiç bu kadar kolay ve rahat olmamıştı.

 

AKILLI AYDINLATMA

Parlak İmkanları Deneyimleyin
Akıllı aydınlatma evinize zerafet, ambiyans, rahatlık ve enerji tasarrufu katar. Evinizden uzaktayken evinizin dolu gibi görünmesini sağlayın. Tek dokunuşla bir odadaki ya da tüm evdeki ışıkları aydınlatın ya da söndürün. Işıklarınız hiç bir tuşa dokunmadan programınıza göre tepki versin. Sadece akıllı değil, dahiyane!

İYİ GECELER

Şu an günbatımı ve eviniz bunu biliyor. Dış mekan aydınlatmaları yandı, panjurlar kapandı ve ev sizin için kapıları kilitledi.

Yatmak için hazır mısınız? Sadece “İyi Geceler” tuşuna basın ve evdeki tüm ışıklar sönsün, ısı ayarlansın ve alarm kendiliğinden devreye girsin.

 

Evinizi Yaşam Tarzınıza Göre Kişiselleştirin

 

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.758032.8893
Euro35.021935.1622
Hava Durumu
Saat
Takvim
Üyelik Girişi
Site Haritası
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam29
Toplam Ziyaret181598