PROFESYONEL SERVİS HİZMETLERİ

Elektrikli Yerden Zemin Isıtma Sistemleri

Alfa Enerji Elektrikli Yerden Isıtma Sistemleri
Alfa Enerji Elektrikli Yerden Isıtma Sistemlerinin Avantajları

Elektrikli yerden ısıtma da KONFOR

Zeminde ısı eşit olarak dağılır ve tüm mekândaki ısı dağılımı eşittir.

Klasik sistemlerde mekân ne kadar ısıtılırsa ısıtılsın yer her zaman soğuk olur ve ayaklar üşür, yerden ısıtma sisteminde bu sorun ortadan kalkmıştır.

Yapı elemanları ısındığından dışarıdaki ani ısı değişiklikleri ve havalandırma sonucu ısı hemen kaybolmaz.

Uygulama zemin altında olacağından hiçbir bakım ve temizlik gerektirmez.
Elektrikli yerden ısıtma da MİMARİ AVANTAJLAR

Petek kullanılmadığından mekân içinde yer kaplamaz alan özgür kullanılır.

Mekân içinde göze hoş görünmeyen tesisat boruları yoktur ve ek bir dekorasyon gerektirmez.

Katlar arası ısı yalıtımı aynı zamanda ses yalıtımı da sağlar.

Elektrikli yerden ısıtma da SAĞLIK

Mekân içerisinde hava akımı petekli sisteme göre yok denecek kadar azdır. Bu nedenle ortamda sıcak soğuk hava cereyanı olmaz. Bu özelliği ile nefes darlığı hastaları için önerilen bir ısı sistemidir.

Petekli sistem yüksek derecelerde çalıştığı için havadaki nem oranını düşürür ve boğaz kuruluğuna yol açar. Yerden ısıtma havayı kurutmaz.

Yerden ısıtma sistemi döşemeden oluşan nemi engellediğinden alerji tetikleyici bakterilerin ve halılarda barınan mite böceklerinin üremesini engeller.

Ev içinde çocuklar en çok yerde oynar ve soğuk zeminde oturarak üşütürler yerden ısıtma ile bu sorun ortadan kalkmıştır
Klima sistemleri gibi gürültüsü olmayan, sizi çarpmayan ve en önemlisi sağlığınızı tehlikeye atmayan, yerden, tavandan ve duvardan ısıtma kabloları ile en konforlu serinletmeyi siz değerli müşterilerimize sunuyoruz

Unutulmamalı ki evimiz sürekli yaşam alanlarımızdandır. Yaşam alanımızdaki oksijen oranı bizim için çok büyük önem taşımaktadır. Oksijen miktarı yüksek olan bir ortamda, bakteri oranı azalacak, uyuşukluk ortadan kalkacak ve daha sağlıklı ve dinç bir vücuda sahip olacağız

YERDEN ISITMA HAVADAKİ TOZLARI YAKMAZ

Yerden ısıtmada bütün yüzey ısıtcı görevi görür bu nedenle düşük sıcaklıklarla ısıtma sağlanır. Taban sıcaklığı 25-27 C civarındadır ve bu sıcaklık tozları yakmaz , bilakis radyatörlü ısıtmada radyatör yüzey sıcaklığı 60-90 C dedir ve bütün tozlar yanarak ortama dağılır ve bu tozları solunum yoluyla yutarız. 

YERDEN ISITMA ORTAMDAKİ NEMİ KURUTMAZ

Yerden ısıtmada taban sıcaklığı 25-27 C olduğundan ortamdaki nemi kurutmaz ve nem dengesi korunur. Radyatörlü sistemde radyatör yüzey sıcaklığı 60-90 C olduğundan ortamdaki nem devamlı olarak azalır ve nem dengesi için ilave önlemler almak gerekir.
Elektrikli yerden ısıtma Sistem bileşenleri nelerdir?

Sistem Elektrikli ısıtma kablosu, termostat ve sensörden oluşmaktadır.

Elektrikli yerden ısıtma nasıl çalışır?

Isıtıcı kablo, ısıtılması istenilen zemine uygulandıktan sonra zemin sıcaklığını kontrol etmek üzere termostat bağlanır ve böylelikle zemin sıcaklığını kontrol etmenizi sağlar. Termostat ile ayarladığınız sıcaklık değerine uygulamanın yapıldığı zemin ulaştığında, ısıtıcı kablo otomatik olarak devreden çıkar ve enerji tasarrufu sağlar. Ancak zemin sıcaklığı sizin ayarladığınız sıcaklık değerinin altına düştüğünde ısıtıcı kablo otomatik olarak devreye girer ve uygulamanın yapıldığı zemini ısıtmaya devam eder.

Elektrikli yerden ısıtma da Metrekareye kaç Watt güç uygulanmalıdır?

Metrekareye 100 W veya 150 W güç uygulanır. Ortamda farklı bir ısıtıcı kaynağınız mevcut ise konfor amaçlı olarak metrekareye 100 Watt güç uygulanır. Ancak farklı bir ısıtıcı kaynağı yok ise ve ısınma sadece elektrikli yerden ısıtma ile sağlanacak ise metrekareye 150 Watt güç uygulanır.

Elektrikli yerden ısıtma ile zemini kaç dereceye kadar ısıtabilirim?

Maksimum 35 °C olmak üzere, Termostat ile 0°C ≤ 35°C arasında istediğiniz sıcaklığa ayarlayarak zemini ısıtabilirsiniz.Elektrikli yerden ısıtma sistemi programlanabilir mi?

Programlanabilir termostat seçeneğimiz mevcuttur 7/24 olarak istediğiniz zaman diliminde Elektrikli yerden ısıtmayı devreye alabilir veya devreden çıkarabilirsiniz.

Elektrikli yerden ısıtma Ahşap zeminde uygulanır mı?

Zemine döşenecek Ahşap esaslı malzemenin 1cm geçmemesine ve ısıtıcı kablolun kesinlikle 10W/m olmasına dikkat edilmelidir. Çünkü zemin sıcaklığı 25ºC geçtiğinde ahşap'ın kuruyarak çekilmesine ve bunun sonucu olarak da zemindeki döşemeye zarar verir.
Elektrikli yerden ısıtma Islak zeminde güvenli midir?

Mevcut yasalarla uygulanan bina elektrik girişlerinde insan hayatını koruma amaçlı 30mA kaçak akım koruma rölesi kullanımı zorunlu olduğu için kesinlikle güvenlidir.

Elektrikli yerden ısıtma Mevcut seramik üzerine uygulanır mı?

Eski döşemenin üzerine 3mm kalınlığında şilte uygulanır ve üzeri yapıştırıcı ile kaplanarak yeni döşeme malzemesi Elektrikli ısıtma üzerine uygulanır.

 

Elektrikli yerden ısıtma da Zemin basamayacağımız kadar sıcak olur mu?

Elektrikli ısıtma sisteminin diğer sistemlere göre en büyük avantajı tüm zeminde homojen bir ısı dağılımı sağlamak ve döşemeyi 1°C derece hassasiyetle tutmaktır.

Elektrikli yerden ısıtma Bakım gerektirir mi?

Sistemde mekanik aksam bulunmadığı için bakım gerektirmez.

Elektrikli yerden ısıtma Yerden ısıtmanın toz kaldırdığı doğru mu?

Termostatlarımızda döşeme sıcaklığı 25°C derecede sabitleme alternatifimiz bulunduğundan toz sirkülasyonu diğer sistemlere göre minimum seviyededir.

Radyatör ve elektrikli yerden ısıtma sistemi birlikte kullanılabilir mi?

Tabiki kullanabilirsiniz, Radyatör ile mahalli ısıtıp, elektrikli yerden ısıtma sistemi ile döşemenizi konfor amaçlı ısıta bilirsiniz.

Isıtma kabloları garantileri ne kadardır?

Isıtıcı kablolarımız kurulum direktiflerine uygun uzman teknisyence monte edilmesi halinden itibaren 12 YIL uluslararası garantiye sahiptir.

Elektrik Kablolu Isıtma Nerelerde Kullanılır?

Isıtma ihtiyacı olan her yerde kullanılabilir. (Oda, Banyo, Mutfak, Futbol sahaları, Türk hamamı, havuz kenarları, seralar, Kış bahçeleri, hayvan barınakları, vs.)
Kurulu Güç Ne Olmalıdır ve Ne Kadar Enerji Tüketir?

Örnek olarak; Metrekareye 100W güç uygulanan 15m2 bir oda için 15x100W = 1500 W enerji harcar.

Kablo Arıza Yaparsa Yatırım Boşa Gider mi?

Hayır, yatırımınız boşa gitmez. Arıza çıkma ihtimali çok düşüktür, Ancak çıkması durumunda kablo arıza noktası test cihazlarımızla tespit edilerek ilgili noktadan zemin açılır ve arıza noktasından kablo kesilerek ek yapılır böylelikle ısıtma sistemi tekrar devreye alınır.

Güvenli midir, Yangın tehlikesi Var mıdır?

Bina girişlerinde kaçak akım rölesi koyma zorunluluğu bulunduğundan dolayı herhangi bir kısa devre durumunda dahi Elektrikli yerden ısıtma sistemi direk olarak devreden çıkar.

Yerden ısıtma sağlıklı bir sistem midir?

Evet, çünkü zemin her zaman 25 maksimum ise 35 dereceye kadar ısınır. Bu sıcaklık ise insan vücut sıcaklığı mertebesinde olup, fazla ısınma veya yanma riski yoktur. Zeminin tamamının aynı sıcaklıkta olması, evin içinde ısı farklarından kaynaklanan hava akımlarını engellediği için evinizde is oluşmaz.
Genelde evlerimizde gördüğümüz ve özellikle kalorifer borularının olduğu duvarlar zaman içinde islenir. Bu evinizde mikro zerreciklerin hava akımı ile hareketinden dolayı oluşan bir durumdur. Yerden ısıtmada, zemin sıcaklığının homojen olması ve 35 derecenin üzerine çıkmadığından astım hastaları gibi alerjik hastalıklarda özellikle tavsiye edilen bir sistemdir.
Ayağını sıcak tut, başını serin ... İnsanlar genelde ayaklarından üşüdükleri zaman daha çabuk hasta olurlar. Çocuklar ise hep yerde oynarlar, dolayısıyla yerden ısıtma sistemi çok sağlıklı bir sistem diyebiliriz.

Elektrikli yerden ısıtma ile sulu yerden ısıtma arasında ne gibi farklar vardır?

Sulu yerden ısıtma sistemlerinde zemin sıcaklığı boruların geçtiği yerlerde ve ilk ısınma esnasında 60 dereceye kadar çıkabildiği için evin içerisinde yine bir sıcaklık farkı oluşacaktır. Zeminden ısıtmada yerlerin 60 derecede olması pek sağlıklı bir durum olmadığı özellikle varis gibi dolaşım bozukluklarına neden olduğu, fazla ısınmadan kaynaklanan bakteri üremesi gibi durumlar olduğu sürekli tartışılan konulardandır.
Elektrikli yerden ısıtmada ise, zemin ısısı homojendir ve ilk çalıştırdığınızda da, geçen süre içerisinde de aynı miktar ısı odaların tabanında eşit olarak dağılır.
Sulu yerden ısıtmada tesisat düzgün yapılmamışsa veya kalitesiz malzeme kullanılmışsa evinizin ve alt komşunuzun su sızıntısından zarar görmesi olasıdır. Elektrikli yerden ısıtmada ise, ilk kurulum esnasında yapılan testlerden sonra zemine herhangi bir delme çakma vs. olmadığı müddetçe sisteme zarar gelmez. Gelse dahi, kontrol ve görüntüleme cihazı (ör. DET3000, Tyco Thermal Controls) hatanın yerini tespit eder ve kolaylıkla tamir edilebilir.
Sulu yerden ısıtma yaptırabilmek için en az 4-5 cm kadar kot yüksekliğine ihtiyaç vardır, elektrikli yerden ısıtma da kablolar 6mm kadar incelikte olduğu için 1-2 cm gibi bir alanda uygulama yapılabilir.
Sulu yerden ısıtmada evin içerisinde bir kombi veya suyu ısıtma için bir sistem gereklidir ve bunun için bir yer ayırmalısınız. Elektrikli yerden ısıtma da böyle bir yere veya havalandırmaya ihtiyaç yoktur. Her oda da birer adet termostat ile her oda ayrı ayrı kontrol edilebilir. Evinizin kullanım alanı genişlemiş olur. Elektrikli yerden ısıtma ile sulu yerden ısıtma kurulum ve işletim maliyetleri genelde aynıdır.
Elektrikli yerden ısıtma sistemi yeni bir sistem midir ?

Hayır, ancak Türkiye'de bir kaç yıldır uygulanmaktadır. Bunun ana nedeni ise, yabancıların Türkiye'de mülk edinme hakları ile ilgili yasadan sonra başlamıştır. Yabancılar kendi ülkelerinde kullandıkları elektrikli yerden ısıtma sistemini Türkiye 'de satın aldıkları evlerde de talep etmeleri üzerine 2000 yılından sonra kurulumlara başlanmıştır ve yoğun ilgi görmüştür. İskandinavya ülkeleri ve diğer Avrupa Ülkeleri, ABD, Rusya gibi ülkelerde bu sistem elektriğin icadından beri değişik biçimlerde kullanılmış olup son 50 yıldır da son teknoloji kablo ürünler ve kontrol ekipmanları ile en çok uygulanan sistemdir.

Doğalgaz varken elektrikli ısıtma mantıklı mı ?

Aslında Evet, ancak Türkiye'de tüm binalara ve tüm dairelere kadar doğalgaz hatları döşenmiştir. Bu Türkiye dışında pek uygulanan bir yöntem değildir. Genelde doğalgaz olan ülkelerde, sanayi bölgelerinde doğalgazı elektriğe çeviren (co-generation) kojenerasyon santralleri yapılarak elektrik üretilmekte, bu elektrik de evlere ve sanayiye mevcut hatlar üzerinden aktarılmaktadır.

Bu sistem hem tüm şehirlerin caddelerin, sokakların altının kazılmasını ve doğalgaz gibi yanıcı, patlayıcı bir gazın tüm şehir içerisinde dolaştırılmasını engellemekle beraber çok yüklü yatırım maliyetlerini de ortadan kaldırmaktadır. Yurt dışından satın aldığımız doğalgaz herhangi bir nedenle kesilirse tüm bu yatırımlar boşa gidebilir. Ancak, elektrik üretmek için bir çok yöntem ve alternatif mevcuttur (termik, hidroelektrik, nükleer santraller, Rüzgar enerjisi vs.)


İkincisi; Doğalgaz genelde evlerin içerisinde kombi ile çalıştırılmaktadır. Bunu yapmak için bir kombinizin olması, güvenli bir yere koymanız ve evinizi iyi havalandırmanız gerekmektedir. Bacası tıkanırsa, zehirlenme riskiniz de mevcuttur. Elektrikli yerden ısıtma sistemi ise, evinizde kullandığınız bir çok elektrikli cihazdan (televizyon, bilgisayar, buzdolabı, çamaşır makinesi vs.) daha az tehlikelidir. Bu sistemde elektriğe çarpılabilmek için epey bir uğraşmanız gerekebilir.


Üçüncüsü; Maliyet olarak da elektrikli yerden ısıtma ile doğalgaz olan bölgelerde ısınma maliyetleri birbirine çok yakındır. Ancak bu konuda evin izolasyon durumu çok önemlidir. İyi izolasyon yapılmış bir evi çok cüzi bir rakamla ısıtabilirsiniz. Biz genelde yerden ısıtma sistemin altına bir ısı izolasyonu yapıyoruz.

Elektrikli yerden ısıtma sistemini ıslak zeminlere uygulayabilir miyim ?

Evet. Aslında en çok ıslak zeminlere veya fayans, mermer gibi taş zeminlerde en iyi sonucu alırsınız. Çünkü bu zeminler çok daha hızlı bir şekilde ısıyı yukarı iletir. Ayrıca, taş zeminler yaz kış, çok soğuk oldukları için terliksiz üzerine basamazsınız. Ama elektrikli yerden ısıtma sisteminiz varsa, ılık zeminlerin konforunu yaşarsınız.
Özellikle banyolarda, zeminin de kurumasına yardımcı da olduğundan çok tercih edilmektedir.

Çok Soğuk Bölgelerde elektrikli yerden ısıtma ile ısınmak veya yaptırmak çok mu maliyetlidir?

Hayır. Elektrikli yerden ısıtma sistemleri aslında İskandinav ülkeleri, Kanada, ABD gibi kışın çok daha çetin geçtiği ülkelerde daha çok kullanılmaktadır. Türkiye'de ise Doğu illerimizde metrekareye düşen güç miktarı, 160W/m^2 olarak ayarlandığında sağlıklı ve konforlu bir ısınma sağlanmaktadır. Yani soğuk olan illerimizde, yeterli izolasyon yapıldığında en güvenilir ve en konforlu ısıtma sistemi olmaya adaydır.

Uygulama maliyetleri ne kadardır ?

Elektrikli yerden ısıtma sistemi evinizin tasarımına, odaların büyüklüğüne, istediğiniz konfor seviyesine göre değişmekle beraber kabaca 20-30 EUR/m^2 gibi anahtar teslim maliyeti vardır. Bu fiyata, zemin izolasyonu, kurulum, devreye alma, termostatlar ve her şey dahildir. Ancak, akıllı ısıtma sistemi ve konfor amaçlı aluminyum tabakalar uygulandığında ilk kurulum maliyeti artsa da sistem kendini süreç zarfında amorti etmektedir. Detaylı bilgi için bizimle bağlantı kurabilirsiniz.

Evimizi elektrikle ısıtırsak ne kadar bir elektrik faturası öderiz ?

Türkiye'de uygulama yaptığımız tüm evlerde elektrik faturaları doğalgaz'a yapılan ödemelerin üstüne çıkmamıştır. Elektrik ve doğalgaz fiyatları birbirine paralel bir şekilde zamlanmaya devam ederse bu durum çok da değişmeyecektir. Türkiye'de elektrik pahalıdır, ancak doğalgaz da pahalıdır.

Elektrik kesilirse nasıl ısınacağız?

Elektrik kesilince, zaten hayat durmaktadır ve Kombi vb diğer ısıtma sistemleri de elektrik kontrollü oldukları için genelde çalışmamaktadır. Tabii ki elektrik kesilince, sobadan başka pek bir ısınma şansınız kalmıyor.

Evin duvarına veya tavanına aynı sistemi yapabilir miyim ?

Evet, ama yerden ısıtmanın diğer avantajlarını kaybetmiş olursunuz çünkü ısınan hava yükseldiği için yerden ısıtma mantıklıdır. Çünkü insanlar evlerinde genelde ayakta durmaz otururlar, yani yaklaşık 1.5m'lik bir bölümde yaşarız. O nedenle yerden ısıtma sistemi çalıştığında eviniz daha hızlı ısınır.

Çocuk odalarına elektrikli yerden ısıtma sistemi yapılır mı? Güvenli midir ?

Evet. Çocuklar yerde oynarlar. Çocukların yerden ısıtmadan kaynaklanan bir elektrik şokuna maruz kalmaları söz konusu değildir. Çünkü ortada çocukların dokunabilecekleri veya kurcalayabilecekleri bir kablo vs. yoktur. Sadece görünürde termostat vardır. Termostat da ise, çocuk kilidi mevcuttur ve kaçak akım koruma anahtarı vardır. Ama çocuk tornavida, matkap kullanıyorsa yeri delerse ne olur? Yine de çarpılmaz, çünkü termostatta ve artık tüm ev panolarında kaçak akım rölesi vardır. Eski bir evde oturuyorsanız, teknik personelimiz bu anahtarların olup olmadığını sizin için kontrol edebilirler.

Cami'lerde elektrikli yerden ısıtma yapılabilir mi ?

Evet. Camilerde halılar olduğu için genelde bir ısı izolasyonun üzerine elektrikli ısıtıcı kablolar monte edilmekte ve üzeri harçla kapatılmaktadır. Bu harç iyice düzleştirildikten sonra üzerine halılar serilebilmektedir. Isıtıcı kablolar zeminden 3-4 cm aşağıda yer aldığı için muntazam bir ısıtma sağlamakta ve halılar beton zeminde olmasından dolayı herhangi bir nemlenmeden dolayı çürüme söz konusu olmaz. Ayrıca, Camilerde saflara göre ısıtma yapılabildiğinden, caminin doluluk oranına göre termostatlar saf-saf çalıştırılıp enerji tasarrufu sağlamaktadır.
Camilerde diğer bir sorun ise, özellikle kış aylarında ısıtma borularının donmasıdır. Çünkü yatsı namazı ile sabah namazı arasındaki süre çok uzundur ve bu esnada kışın camilerin ısıtma sistemi donduğundan çok büyük sorunlar yaşanmaktadır. Hatta bazı camilerde su donmasın diye yatsı namazından sabah namazına kadar ısıtma sistemi düşük ayarda sürekli çalıştırılmaktadır. Bu sorunların hiçbirisini elektrikli yerden cami ısıtması yaptığınızda yaşamazsınız.

Hamamlarda ve saunalarda da bu yerden ısıtma sistemi kullanılabilir mi ?

Hamamlarda genellikle göbek taşı ve diğer tüm mermer zeminlerin altına uyguluyoruz. Saunalarda ise, pek tercih edilen bir sistem değildir.

Kışın donan su borularını,  boru donma önleme kablosu kullanarak açabilir miyim ?

Hayır. Ama kışın donan su borularınızı,  borularda donma önleme kabloları kullanarak yıllarca donmamasını sağlayabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken şey, yazın bu boruların üzerine donma önleme kablosu monte edip üzerine bir izolasyon yapmaktır. Bunun maliyeti çok düşüktür ve her sene donan borunuzu açtırmak için insanüstü yöntemler denemenize gerek yoktur. Sistem, otomatik kumanda edilebildiği gibi, donma oluştuğunda bir sigortadan aç/kapat yaparak da donan suyun çözülmesini sağlayabilirsiniz.

Normal ısıtmada evlerde neden is olur ?

Çünkü Kaloriferler yaklaşık 65 derece iken ev 15 dereceyse bir hava akımı oluşur. Bu nedenden özellikle perdeler de bir kararma oluşur.
Elektrikli yerden ısıtma yapılan mekanlarda homojen bir ısıtma olduğundan bu durum sözkonusu değildir.

Alfa Enerji Elektrikli Yerden Isıtma Sistemleri

Konfor her şeydir, özellikle evinizde. 

Akıllı elektrikli yerden ısıtma sistemleri ile siz değerli müşterilerimize zahmetsizce, güzel ve sıcak bir zemin sunuyoruz!  

Isınma masraflarından tasarruf ederken artan konfor.

Yerden ısıtma mükemmel bir konfor sunarken, ısınma maliyetlerinden tasarruf sağlar!

Elektrikli yerden ısıtma, odanın hızlı ısınmasını sağlamak üzere zemin yüzeyine yakın kurulur. Zemin üzerinde eşit ısı dağılımı sayesinde, sıcaklık ve konforunuzdan ödün vermeden termostatınızı normalden 2 derece daha düşük ayarlayabilirsiniz.

Komple ısıtma sistemi olarak ya da mevcut ısıtma sistemini tamamlamak için mükemmel bir sistemdir.

İlkbahar ya da sonbahar mevsimlerinde geleneksel ısıtma sistemini kapatabilir ve yerlerinizi ılık, konforlu ve sıcacık tutabilirsiniz. Köpeğiniz de bunu doğrulayacaktır.

Kuru zeminler: daha hijyenik ve temizliği kolay

Elektrikli yerden ısıtma daha az hava akımına, bunun sonucunda da daha az tozlanmaya neden olur. Bir başka avantajı da banyolar ve ıslak alanlarda görülür. Islak yüzeyleriniz ve banyonuzdaki paspaslar daha çabuk kuruyacak, küf ve mayt oluşumu riski azalacaktır.

Toz, zemine "yapışmayacağından", kuru zeminleri temizlemek de daha kolay olacaktır.

Düşük elektromanyetik alan

Ev aletleri ve elektronik cihazlar elektromanyetik alan üretebilirler. Ürünlerimiz, çift telli yapısı sayesinde mümkün olan en düşük elektromanyetik radyasyonu yayar.

Enerji verimliliği için yalıtım levhaları

Her Alfa Enerji elektrikli ısıtma sistemi, istenen sıcaklığa ulaşılması için gereken ısınma süresini kısaltarak önemli enerji tasarrufu sağlamak üzere bir yalıtım levhası ile birlikte kullanılabilir. Yalıtım levhası aynı zamanda yetersiz yalıtım uygulanmış zeminler için yalıtımı iyileştirmekte ve elektrikli yerden ısıtma sisteminin çalışması sırasında maliyet tasarrufu sağlamaktadır.

Elektrikli yerden ısıtma sisteminin faydaları

Yenileme uygulamalarınızda veya inşaat işlerinizde ihtiyaçlarınızı karşılayacak yerden ısıtma sistemleri

Görünmeyen konfor ve emniyet

Yer kaplamayan yerden ısıtma sistemleri. Kilimler, mobilyalar ve halılar istenilen yere yerleştirilebilir.

 • Bu en sert alt döşemelerin (ahşap, sıva ve beton) üzerine monte edilebilir.
 • Fayans, mermer ve laminant gibi tüm zemin kaplamalarının altına monte edilebilir.
 • Toz zemine 'yapışmadığından', kuru zeminler daha hijyenik ve temizlenmesi kolaydır. 
 • Daha az hava akımı olduğundan daha az toz olur. 

Kullanım kolaylığı

Alfa Enerji Elektrikli yerden ısıtma ürünleri, tüm oda boyutlarına, biçimlerine ve ısıtma gereksinimlerine uyacak şekilde farklı şekillerde, boyutlarda ve güç çıkışlarında mevcuttur. Mühendislerimiz, ürün seçimi, malzeme listesi ve 2D veya 3D kurulum planları hakkında tavsiyelerde bulunabilir. Doğru ürünü seçmenize ve montajına yardımcı olacak size en yakın Sertifikalı Profesyonel tesisatçılarımızdan biri ile irtibata geçebilirsiniz.  Alfa Enerji Elektrikli yerden ısıtma ürünleri test edilmiş olup, normal yapı malzemeleri ile kullanıma uygunluğu onaylanmıştır. 

Hızlı kurulum

 • Uygulama sahasında hiçbir bağlantı yapılması gerekmez.
 • Sabit voltajlı kablolar ve matlar önceden sonlandırılmış olup fabrikada test edilmiştir.
 • Çift iletken kabloların tek bir güç bağlantısı bulunur.
 • Kendinden regüleli kablo istenilen uzunluğa kesilebilir ve doğrudan termostata bağlanabilir.
 • Yerden ısıtma termostatlarımız, odada bulunan diğer şalter donanımı ile oldukça iyi entegre olur ve büyük üreticilerin şalter donanımları ile uyumludur. 

Enerji tasarruflu ve bakım gerektirmeyen kullanım

Konforunuzdan ödün vermeden termostatınızı daha düşük bir dereceye ayarlamanıza imkan verir. 

Dengeli ısı dağılımı, konforunuzdan ödün vermeden termostatınızı normalin daha altına ayarlamanıza imkân verir. Elektrikli yerden ısıtma sistemleri, daha hızlı ısıtma sağlamak için zemin yüzeyine yakın monte edilir. Bu sistemler, sadece ihtiyaç duyulduğunda çalıştırılır. Programlanabilen termostatı, ne zaman zemini ısıtmak için sistemi çalıştırmak gerektiğini öğrenebilir. Kendinden regüleli kablolarımız, örneğin, pencere yanında bulunan bir zemine güneş ışığı gelmesi gibi diğer ısı kaynaklarını algıladığında otomatik olarak ısı çıkışını azaltır.

Yalıtım levhaları, enerji tüketimini %20'den fazla azaltır

Tüm kablolu ısıtma sistemlerimiz, ilave enerji tasarrufu için bir yalıtım levhası ile birleştirilebilir. Yalıtım levhaları ısınma süresini azaltır. Ayrıca, örneğin eski yapılarda olduğu gibi yetersiz yalıtılmış alt zeminlerde ısı kaybının artmasını önler.

Hareketli parçaları olmadığından, elektrikli yerden ısıtma sistemleri hemen hemen bakım gerektirmez. Tüm yerden ısıtma sistemlerimiz 12 yıllık Total Care Garantisi ile sunulmaktadır. Sistem montajı, bir Sertifikalı Profesyonel tesisatçı tarafından gerçekleştirildiği takdirde garanti süresi 20 yıla kadar çıkarılabilir

Yerden Isıtma Sistemleri Termostatları ile hassas bir ısı kontrolü sağlar

ELEKTRİKLİ YERDEN ISITMA (Kablolu Yerden Isıtma)

Elektrikli yerden ısıtma, diğer ev ısıtma biçimlerine göre daha fazla avantaj sağlar

Tüm oda için ana ısıtma kaynağı olarak ya da zeminin soğukluğunu gidermek amacıyla konfor ısıtması olarak kullanılabilen, size en uygun elektrikli yerden ısıtma sistemi mevcuttur. İster büyük bir proje için yerden ısıtma sistemi kurmayı amaçlayan bir müteahhit olun, ister tek bir odaya yerden ısıtma sistemi kurmak isteyen bir ev sahibi olun,  projenizin sorunsuz bir şekilde çalışması için gereken tüm ürünleri ve desteği sunmaya hazırız.

Ücretsiz fiyat teklifi hizmeti ve tavsiyeleri vermekle birlikte, çok uygun yerden ısıtma fiyatlarına ve sektör lideri bir garantiye sahibiz.

ELEKTRİKLİ YERDEN ISITMA

Fayans, ahşap, laminat, halı kaplı zeminleri ve daha fazlasını güvenli bir şekilde ısıtmak için tasarlanmış yerden ısıtma sistemlerine sahiptir.

Alfa Enerji elektrikli yerden ısıtma sistemleri sayesinde, uzmanlık becerisi ya da özel aletler gerekmeden birkaç saat içerisinde tam bir kurulum gerçekleştirebilirsiniz. Elektrikli yerden ısıtma öğesi, piyasadaki en ince malzemedir ve zemin düzeyini yükseltmez.

Elektrikli yerden ısıtma, evler ve ticari binalar için şu an en popüler ısıtma sistemlerinden biridir.

İster yeni beton zemin olsun, ister tadilatlı zemin olsun, pek çok nihai zemin kaplaması altında her türlü zeminde kullanılabilir.

Esnek tasarım, mevcut sabit eşyaların ya da dar zemin alanlarının etrafında çalışmayı kolaylaştırır. Elektrikli yerden ısıtma sisteminin kurulumu yalnızca birkaç saat sürer.

Elektrikli Yerden Isıtma

Elektrikli yerden ısıtma sistemleri, evinizin ve/veya binanızın zeminini ısıtmak için düşük sıcaklık kullanır. Zemin yüzeyinin altından radyan ısı yayarak en uygun termal konforu sağlar.

Elektrikli Yerden Isıtma Kurulum Şeması

Elektrikli yerden ısıtma sistemleri, alt zemin malzemesinin üzerine ve zemin yüzeyi malzemesinin altına yerleştirilir. Sistem çalışırken zemin yüzeyi malzemesi üzerinde düşük ve eşit seviyede ısı yayar ve ısı buradan yukarı doğru yayılır. Şap altı ısıtma durumunda, sistem beton zeminle aynı anda doğrudan şap içerisine kurulur.

Yerden Isıtma için Radyan Isı İmzası

Yerden ısıtmanın temel özelliği, ısıyı zeminden yukarı doğru eşit biçimde dağıtmasıdır. Bu, evinizin konforlu bir şekilde ısıtılması için gereken mükemmel ısı imzasını oluşturur. Eşit ısı dağılımı, öncelikle el ve ayaklarınızın ısınmasını sağlayarak yavaşça yükselir ve odanın daha yüksek kısımlarında konforlu bir sıcaklık hissedilir. Geleneksel ısıtma yöntemlerinin aksine, bu sistemde odanın alçak kısımlarında konforlu bir sıcaklığa ulaşmak için üst kısımları çok fazla ısıtmanıza gerek yoktur, bu da enerji tasarrufu sağlamanıza yardımcı olur.

Sıcaklık ve Konfor

Düşük çalışma sıcaklığı sayesinde elektrikli yerden ısıtma, tüm zemin yüzeyinde konforlu ve eşit bir radyan ısı sağlayarak evinizi aşağıdan yukarıya doğru ısıtır. Bunun için termostatınızı kendi yaşam biçiminize göre programlamanız yeterlidir, böylece kendini otomatik olarak ayarlayan sıcaklığın keyfini çıkaracak ve hiç üşümeyeceksiniz. Evinizde ana ısı kaynağı olarak radyan yerden ısıtma kullandığınızda, soğuk fayanslara ve zemin yüzeylerine sonsuza dek veda edersiniz.

Güvenlik ve Estetik

Tamamen gizlenmiş olan yerden ısıtma, zemin yüzeyinin altında bulunduğu için çirkin radyatörlerin kullanılması ihtiyacını ortadan kaldırır. Dekoratörlerin rüyası olan, yaşam alanınızın %100 size ait olmasını sağlar. Zemin altında bulunan ve yalıtılmış bir biçimde doğrudan elektrik kaynağına bağlanan elektrikli yerden ısıtma son derece güvenlidir ve ısıtma öğesi ile doğrudan kontakta bulunulmadığı için herhangi bir yanma ya da boğulma riski yoktur.

Ekonomik ve Kolay

Elektrikli yerden ısıtma sistemleri, sıcaklığın hızlı ve eşit biçimde dağılmasını sağlar, bu da enerji maliyetinizi kontrol altında tutmanıza yardımcı olur. Programlanabilir termostatlarımız sayesinde, sıcaklık kolayca ayarlanabilir ve ısıtma süresinin net bir şekilde kontrol edilmesi tasarruf etmenizi sağlar. Isıtma sistemleri çok incedir, esnek ölçülere sahiptir ve/veya kurulum sırasında kolayca kesilip şekillendirilebilir. Bunun için ürünü açıp sermeniz yeterlidir

Hijyenik ve Sağlıklı

Elektrikli yerden ısıtmanın yapısından ötürü evinizi sağlıklı bir biçimde ısıtabilirsiniz. Eşit ısı dağılımı, hava akımlı ısıtma sistemlerinin aksine tozu ve alerjenleri havaya kaldıran bir hava akımı yaratmaz. Yerden ısıtma kokusuzdur ve duman oluşturmaz. Yerden Isıtma bazı dünya lideri astım organizasyonları tarafından da tavsiye edilmektedir.

Yerden Isıtma & Geleneksel Isıtma

Yerden ısıtma sistemlerinin de, tipik ısıtma yöntemlerinin de kendine göre bir gücü ve avantajı vardır. Ancak, yerden ısıtmanın diğer ısıtma tiplerinden üstün olduğu bazı temel noktalar vardır.

Radyatör gibi tipik ısıtma sistemlerinin verimsiz ve bakımının pahalı olduğuna ve duvarda çok fazla yer kapladığına inanıyoruz! Dekoratörler bunu bildikleri için bu sistemlerden mümkün olduğunca uzak dururlar. Yerden ısıtma sayesinde evinizin her bir santimetrekaresini istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Verimsiz Isı İmzası

Radyatörlü bir sistemde ısının merkezi ısıtma sisteminden nasıl aktarıldığı gösterilmiştir. Nasıl da boğucu ve rahatsız bir ortam yarattığı ve pencerelerden, duvarlardan, tavanlardan ve çatıdan ısı kaybına yol açtığı görülebilmektedir. Tipik ısıtma sistemlerinin yarattığı eşit olmayan ısı dağılımı, odanın belli kısımlarının daha fazla ısıtılmasını gerektirir ve bu da enerji israfı + para israfı demektir.

Yerden Isıtma & Tipik Isıtma Sistemi İçin Elektrikli Radyan Isı İmzası

Aşağıdaki radyan ısı imzalarından görüleceği üzere,  yerden ısıtma sistemi ile zeminden yayılan ısı, standart bir merkezi ısıtma sistemine göre oda içerisinde çok daha hızlı bir şekilde ortalama bir sıcaklık sağlar. Bu şekil aynı zamanda merkezi ısıtmaya kıyasla yerden ısıtma sisteminin sağladığı eşit ısı dağılımını da açıkça göstermektedir.

 • Yerden ısıtmanın ne kadar verimli olabileceğine dair soru işaretleri hala mevcuttur. Yapılan araştırmalar, yerden ısıtmanın enerji tasarrufu kapasitesinin, enerji tüketiminin geleneksel ısıtma sistemlerine göre %52 daha az - %10 daha fazla olduğunu ortaya koymaktadır.
 • Bu soru işaretlerinin nedeni, ortam sıcaklığındaki azalımın boyutudur. Radyan ısı sistemlerinde, enerjinin yaklaşık olarak yarısı, düşük dereceli radyan ısı olarak odanın içerisine yayılır. Bu işlem, düşük sıcaklıkta bile ısınmanızı sağlayacak düşük bir ortam sıcaklığı sunduğu için çok verimlidir, çünkü radyan ısı vücudunuzdaki ısı kaybını azaltır. Ancak, geleneksel ısıtma sistemlerinde alışık olduğunuz ortam sıcaklığını sağlamak üzere odayı çok fazla ısıttığınız takdirde, bu enerji tasarrufundan tam olarak yararlanamazsınız.
 • Enerji tasarrufu yalıtıma, kullanım modeline ve kullanıcının kişisel taleplerine göre değişir. Güç kaynağı maliyeti gibi diğer faktörler de göz önünde bulundurulmalıdır

Gelişmiş Bölgelendirme Becerisi Verim Kazanımı Sağlıyor

Elektrikli yerden ısıtma, (merkezi ısıtma için tek merkezi termostat yerine) oda esasına dayanarak kontrol edilmektedir. Bu, yerden ısıtmanın verimli olabilmesi için ideal bir ortam yaratır. Alfa elektrikli yerden zemin ısıtma termostatları, odaları yalnızca gerektiğinde ısıtacak şekilde programlanabilir. Bu, ısıtılması gerekmeyen odaları ısıtarak enerji israfı oluşmasına yol açmayacağı için yüksek oranda verim sağlar. Aynı zamanda, daha az ısıtılması gereken odalar kendi ısı ayarlarına sahip olabileceği için, yani aşırı ya da az ısınmayacağı için, daha yüksek konfor düzeyi elde edilecektir.

Radyatör gibi tipik ısıtma sistemleri ile yerden ısıtma sistemleri arasındaki kullanım maliyeti farkı, evinizin termal özelliklerine, kazanın ya da geleneksel ısıtma sisteminin yaşına ve verimliliğine, mevcut kontrol sistemlerine ve özel doğalgaz ve elektrik tarifenize göre değişecektir. Bu değişkenler, güvenilir bir yaklaşık hesap oluşturulmasını imkansız kılar.

 • Ayna Buğu Çözücüleri, buharlanmış aynalar için gelişmiş teknolojiye sahip, kalıcı, güvenli ve kolay bir çözümdür ve banyolar için idealdir.
 • Ayna buğu çözücüleri, ucuz modellerin aksine, yeterli düzeyde ısı çıkışı sağlayacak şekilde tasarlanmıştır, böylece sıcak bir duşun ya da banyonun ardından müşterileriniz hayal kırıklığına uğramayacaktır.

Hamam elektrikli zemin ısıtma sistemleri

Elektrikli Yerden Isıtma Sisteminin Kullanım Alanları

1.Tüm konut ısıtmalarında,

2.Bahçe veya seralarda toprağın donmasını önlemek ve bitkilerin yetişmesini sağlamak amacı ile,

3.Golf sahaları, atletizm sahaları, stadyum gibi büyük spor alanlarında kar ve buz önleme amacı ile

4.Türk hamamları veya ev içi özel hamamların ısıtılmasında,

5.Kış bahçeleri, kapalı veya yarı kapalı balkonlarda,

6.Kapalı yüzme havuzlarının havuz kenarlarındaki yürüme alanlarında,

7.Cami ve tarihi eserlerin ısıtılmasında,

8.Otel veya iş merkezleri fuaye veya lobilerin ısıtılmasında,

9.Hayvan barınakların ısıtılmasında,

Yerden Isıtma Sisteminin Avantajları

1.Yerden ısıtma sistemleri sağlıklıdır. Isıyı homojen dağıtması sebebi ile mekânın her yerinde ısı derecesi aynıdır.

2.Toz ve mayt oluşumu en az seviyededir. Sağlıklı bir hava kalitesi sağlar.

3.Gelişmiş termostatlar ile odaların ısısı kontrol edilebilir. İstenilen seviyeye gelinde otomatik olarak durur ve istenilen ısıda yeniden çalışır.

4.Düşük dereceli ısıtma olduğundan ekonomiktir. Klasik sistemlere oranla daha düşük ısılarda çalıştığından maliyeti yüksek değildir. Toplam tüketim miktarı azdır.

5.Özel bir elektrik tesisatı gerektirmez.

6.Bakım gerektirmez.

7.Uzun ömürlüdür.

8.Kısmi olarak da döşenebilir.

9.Klasik sistemler gibi yer tutmayacağından mekânda ölü alanlar yaratmaz.

Dış Mekânlarda Isıtma Kablosu Kullanım Yerleri

1.Her türlü yol, rampa, garaj girişi, otoyol ve köprülerin açık alanlarında yolun tümüne veya kısmı olarak kar ve buz eritme amaçlı,

2.Çatı ve saçaklarda buz sarkıtlarının oluşmasını öneleme yanında saçaklardaki ve çatıda karın birikmesini önlemek amaçlı,

3.Su, yangın gibi borularının donmasını önlemek amacı ile,

4.Uydu veya antenlerin üzerinde oluşacak buzlanmayı veya birikecek karı önlemek amacı ile,

5.İnşaatlarda beton kurutma veya sertleştirme amaçlı

6.Yaya yolları veya merdivenlerde kar ve buz oluşumunu önlemek amaçlı,

7.Fabrika ve imalatlarda büyük tankların ısıtılmasında kullanılabilir.

 

Yerden Isıtma Sistemi Uygulamaları

Kapalı alan içi uygulamalar; Elektrikli veya sulu borulu yerden ısıtma sistemleri her türlü döşemenin altına uygulanabilir. Sistemin döşenmesi yapıldıktan sonra üzerine ince bir şap atılarak istenilen zemin döşeme malzemesi ile kaplanır. Termostatlar aracılığı ile ısı ve çalışması kontrol edilir.

Çatı ve Oluklarda; Isıtma kabloları çatı ve oluklarda açık şekilde bantlar ile sabitlenerek döşenir. Sistem otomatik olarak çalışır. Islaklık ve ısı sensörleri vardır. Sistem hem ısı hem de ıslaklık koşullarını ölçtüğünde çalışır. Yani havanın soğuması çalışması için yeterli değildir.

Hamam ısıtmalarında; Mermer çok iyi bir ısı iletkeni olduğundan bu alanlarda kullanımı çok fazladır. Yatay şekilde yerlere döşendiği kadar dikey olarak oturma ve sırt yaslama yerlerine de döşenir. Uygulaması evlerdeki sistemlerle aynıdır yani termostatlar aracılığı ile ısı ve çalışması kontrol edilir.

Yol, köprü, garaj önü, merdiven..vb. Yerler; Isıtma kabloları asfalt ve beton her türlü zemine döşenir. Ancak döşenecek yerin hava koşulları ve coğrafi şartları kabloların döşeneceği derinliği belirler. Sistem otomatiktir ve ısı, ıslaklık alıcılarına göre otomatik çalışır.

Stadyumlarda; çim alanların altına toprağa döşenir. Diğerlerine göre daha kompleks bir sistemi vardır. Kontrol panelleri ile tüm alanın çalışması kontrol edilir.

Yerden Isıtma Sistemleri Nedir, Kullanım Alanları ve Faydaları Nelerdir?

Yerden Isıtma Sistemleri Hakkında

Antik çağlardan beri ısınma amacı ile kullanılan yerden ısıtma sistemleri günümüzde klasik ısınma sistemlerine alternatif olarak kullanım alanı çok fazla artmış bir ısıtma sistemidir. Yerden ısıtma sistemlerinde, zeminin altından geçirilen borular veya kablolar aracılığı ile ısıtmanın sağlanması temeline dayanır.

Daireler, villalar gibi kapalı alanlar yanında, seralar gibi yarı açık alanlarda, stadyum, yol, rampa gibi açık alanlarda da kullanılmaktadır.

Zemin ısıtma sistemlerinin açık alanlardaki kullanım amacı kar ve buzlanmayı önlemektir.

Yerden Isıtma Çeşitleri

Yerden ısıtma sistemleri, zemin döşemesi altına kablo veya boruların döşenmesi ile ısınmanın gerçekleştiği sistemlerdir. Bu sistemler sulu borulu ve elektrik kablolu yerden ısıtma sistemleri olarak ikiye ayrılır. Sulu borulu yerden ısıtma sistemlerinde ısınmayı sağlayan, döşenen boruların içerisinden geçen sıcak sudur. Suyun kesintisiz borular içerisinde dolaşması ile ısınma sağlanır. Sulu borulu sistemler genellikle konut türü kapalı alanlarda kullanılır.

Yerden ısıtma sistemlerinin bir diğer çeşidi ise elektrik kablolu yerden ısıtma sistemleridir. Kullanım alanı sulu sisteme göre daha geniş olan bu sistemde zemin döşemesi altına döşenen korumalı elektrik kabloları ile ısınma sağlanır.

Kapalı alanlar yanında, açık – yarı açık alanlarda, çatı ve oluklarda da ısınma yanında buz ve kar eritme amaçlı kullanılır.

 
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.758032.8893
Euro35.021935.1622
Hava Durumu
Saat
Takvim
Üyelik Girişi
Site Haritası
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam29
Toplam Ziyaret181598