PROFESYONEL SERVİS HİZMETLERİ

Panasonic Isı Pompası Sistemleri

PANASONİC ISI POMPASI

 

Aquarea havadan suya ısı pompası

 

Panasonic, düşük enerji kullanan yenilikçi bir sistem olan Aquarea'yı yaratmıştır, bu sistem aşırı yüksek veya düşük dış ortam sıcaklıklarında bile evinizde ideal sıcaklıkları yaşamanız ve sıcak su kullanabilmeniz için tasarlanmıştır. Aquarea hava kaynaklı ısı pompası taze havayı yakalayarak maksimum rahatlık sağlamak üzere konutu soğutur veya ısıtır. Aquarea gaz, petrol veya diğer elektrikli sistemleri kullanan alternatiflerinden çok daha temiz, güvenli, ucuz ve çevre dostudur. Güneş panelleriyle takviye edilebilen bir dış ünite, evsel kullanım ve radyatörler veya yerden ısıtma için suyu ısıtır. Sistem, kurulum maliyetlerini azaltmak için merkezi ısıtma sistemine de sonradan takılabilir. Komple tadilatlar ve yeni yapılar için en yenilikçi seçenektir.

  

Ürün Detayları

 

Aquarea SDC ürün gamı bir kazan desteği olarak, yerden ısıtma, düşük sıcaklık radyatör, ve hatta fanlı ısıtıcılara sahip yeni bir tesisata aynı kolaylıkta uyarlanabilir. Bu ürünler, verimliliği artırmak ve eko sistem üzerindeki etkiyi en aza indirmek amacıyla güneş enerjisi sistemine de bağlanabilir. Daha iyi ısı kontrolü ve yönetimi için bir oda termostatı bağlanabilir.

 

AQUAREA’NIN YENİ HAVADAN-SUYA ISI POMPASI TALEPLERİNİZİ KARŞILAYAN EN KAPSAMLI ÜRÜN SEÇENEKLERİ!

 

PANASONIC’İN VERİMLİ VE ÇEVRE DOSTU ÖZELLİĞE SAHİP YENİ AQUAREA HAVADAN SUYA SİSTEMLERİ -20˚C’DE BİLE MAKSİMUM VERİMLİLİĞE VE KAPASİTEYE SAHİP.

 

Panasonic’in yeni Aquarea sistemi, yüksek verimliliğe sahip ısı pompası teknolojisi sayesinde sadece evinizi ısıtıp sıcak su sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda inanılmaz bir performansla yaz aylarında da evinizi soğutuyor. Bu, hava koşulları ne olursa olsun, -20˚C gibi düşük dışı hava sıcaklıklarında bile mükemmel konfor sağlıyor.

Enerjide yeniliğin öncüsü olan Aquarea kararlı bir şekilde "yeşil” ekolojik ısıtma ve iklimlendirme sistemi olarak konumlanmıştır. Aquarea, evleri ısıtmak, soğutmak ve sıcak su üretmek için yenilenebilir ve bedava bir enerji olarak havayı kullanan yeni bir ısıtma ve iklimlendirme sistemleri kuşağının üyesidir. Aquarea ısı pompası, normal fosil yakıt kullanan bir kazana göre çok daha esnek ve ekonomik bir çözümdür.

 

Yeni ve eski binalar için ideal bir ısıtma çözümü

 

. 7kW’dan 16kW’a kadar, tek ve üç faz, monoblok ve split tipi seçeneklerini kapsayan geniş bir yelpaze

. 4.74’lük COP’siyle enerji maliyetlerini azaltır*

. Enerji tüketimini ve CO 2  emisyonlarını azaltır

. Yazın soğutma sağlar

. Son derece esnek:

- Mevcut ısıtma sistemine bağlanabilir

- Güneş enerjisi sistemine  bağlanabilir

 

%78’E VARAN ENERJİ TASARRUFU

 

Panasonic’in Aquarea ısı pompası, elektrikli ısıtıcılarla karşılaştırıldığında ısıtma masraflarında %78’e varan tasarruf sağlıyor. Örneğin; 9 kW’lık Aquarea sistemi 4.74’lük bir COP’ye sahip; tüketilen her kW elektrik için 4.40 kW enerji olarak geri döner. Maksimum COP 1’e sahip normal elektrikli ısıtıcı (rezistans) sistemine göre 3.40 kW daha fazla enerji kazanımı sağlar. 1. Bu ise %78 tasarrufa karşılık geliyor. Aquarea ısı pompasına güneş enerjisi sistemi bağlanarak enerji tüketiminin daha da düşürülmesi mümkündür.

 

  KOMPAKT TASARIM: KURULUMU  VE BAKIMI KOLAY

 

Aquarea, yeni ve eski binalara kurulması oldukça kolay bir ısıtma ve iklimlendirme sistemidir. Panasonic’in Aquarea havadan-suya ısı pompası sistemi, kurulum  ve bakım maliyetlerinde önemli bir avantaj sağlar. Yeni binalar sözkonusu olduğunda, jeotermal sistemlerden farklı olarak, ısıyı tutmak için herhangi bir delme, kazma çalıflması, gaz bağlantısı, baca veya yakıt tankı gerektirmez. Tadilat veya yenileme sözkonusu olduğunda, mevcut düşük sıcaklık radyatörlerine veya yerden ısıtma sistemine bağlantısı oldukça kolaydır.

 

AQUAREA SİSTEMİ NASIL ÇALIŞIR?

 

Havadan-suya ısı pompası sistemi, evi ısıtmak, soğutmak ve ayrıca sıcak kullanım suyu sağlamak için dış ortamdaki mevcut ısı enerjisinden yararlanır. Bu nedenle, Aquarea sistemi, evinizi ısıtmak veya soğutmak için bedava enerjiyi kullanır. Yanlızca kompresörü, elektronik elemanları, pompaları ve çok düşük sıcaklıklarda elektrik elemanlarını çalıfltırmak için elektrik harcar. Sonuçta, oldukça yüksek verimlilik ve gerçek enerji tasarrufu sağlanır.
 

ÇEŞİTLİ TİPLERDE ISI POMPASI MEVCUTTUR

 

· Split tipi Isı Pompası: Dış Ünite'den ve  iç ünite'den oluflur; normalde dairede veya garajda bulunur. Bu yapılandırma iki ünite arasında soğutucu akıflkan bakır borularının bulunmasını gerektirir, fakat eve kolayca monte edilebilir ve mevcut kazana bağlanabilir.

 

· Monoblok Isı Pompası : Sadece  dış üniteye sahiptir. Isı Pompası doğrudan tesisata bağlıdır. Dolayısıyla, bu sistemi kurmak daha kolaydır, fakat Dıfl Ünite için daha fazla yer gereklidir.

 

ÇOK DAHA YÜKSEK VERİMLİLİK İÇİN INVERTER + KOMPRESÖR

 

100 milyondan fazla kompresör üretmiş olan Panasonic, lider konumunu ve ısı pompalarının mükemmel kalitesini ve güvenilirliğini kanıtlamıştır. Panasonic INVERTER + kompresör kullandığınızda, inverterli olmayan normal bir sisteme göre %30’a kadar enerji tasarrufu sağlar.

 

ÇOK DÜŞÜK SICAKLIKLARDA BİLE KONFOR, TASARRUF VE GÜÇ

 

Panasonic inverter sistemi Inverter + sistem, seçtiğiniz sıcaklığa hızlıca ulaştıktan sonra, sıcaklığı sabit tutmak için modülasyon yaparak kapasitesini düflürür. Böylece, sıcaklıkta ani değişiklikler olmayacak ve değişken kapasite sayesinde, dış ortam sıcaklık değerleri değişiklik gösterse dahi, evin içinde sabit ve konforlu bir sıcaklığı garanti edecektir. Aşırı düsük sıcaklıklarda bile maksimum verimlilik Aquarea serisi, elektrikli ısıtıcılarla veya gaz yakıtlı kazanlarla karsılaştırıldığında, uç sıcaklıklarda bile maksimum verimlilik sa€layacak şekilde özel olarak tasarlanmıştır.

 

ISI POMPALARI: DİĞER ISITMA SİSTEMLERİNDEN DAHA VERİMLİ

 

Panasonic, + 7°C’de maksimum COP 4.74 de€erine sahip olduğu için sıvı, gaz yakıtlı kazanlardan  ve elektrikli ısıtıcılardan çok daha verimlidir.

 

HAVADAN-SUYA ISI POMPASI  NASIL ÇALIŞIR

 

· Dış ünite: Havadan alınan enerjiyi yakalar ve bu enerjiyi iç ünite aracılığı ile evin içine transfer eder. Havadan alınan enerji, yüksek termal dönüşüm katsayısına sahip çevre dostu soğutma gazı ile iç ünite'ye taşınır (R410A).

 

· Kontrol paneline sahip iç ünite yoluyla evin içindeki sıcaklık kontrol edilerek en üst düzeyde verimlilik sağlanır. Dış üniteden elde edilen ve soğutucu içinde bulunan enerji ile evin ve kullanım suyunun ısıtılması için ısı eflanjörü  kullanılır. İç  ünite, ısıtma ve sıcak su üretimi bakımından öncelikleri yönetir. İç ünite, split sistemlerde evin içinde bulunur,  mono blok sistem sözkonusu olduğunda ise dahili olarak dış ünitede bulunur.

 

· Sıcak kullanım suyu, boylerde ısıtılır. Boyler'in paslanmaz çelik olması çok uzun  bir ömür ve hijyen sağlar. Dış sıcaklıkların çok düşük olması ihtimaline karsı konforu arttırmak için 3 KW'lık elektrikli ısıtıcı ile donatılmıştır.  Daha hızlı bir ısıtma ve maksimum verimlilik için elektrikli ısıtıcı boyler'in en üst noktasında bulunmaktadır. Boyler ile birlikte 3-yollu vana verilmektedir.

 

· Diğer gerekli veya isteğe bağlı özellikler (Opsiyonel parçalar):

- Optimum oda sıcaklığı koşullarını sağlamak için Aquarea sistemine bağlanabilen oda sıcaklık termostatı.

- Daha da yüksek verimlilik için güneş enerjisi sistemi bağlamaya yönelik solar kit.

 

ÇİFT KAÇAK AKIM RÖLESİ

Aquarea iç ünitesi, kısa devre durumunda maksimum güvenlik sağlayan iki farklı emniyet sistemine sahiptir.

 

ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLER

·  7 İLE 16 KW ARASINDA, TEK VE ÜÇ FAZLI SEÇENEKLER

·  İÇ ÜNİTE MAKSİMUM  ÇIKIŞ SUYU SICAKLIĞI: 55 °C

·  DIŞ ÜNİTE İLE İÇ ÜNİTE ARASINDA 30 M'YE KADAR KOT FARKI

·  ÇEVRE DOSTU R410 SOĞUTMA AKIŞKANI

·  ISITMA MODUNDA -20 °C'A KADAR ISITMA

·  KAZAN BAĞLANTISI

·  GÜNEŞ ENERJİSİ BAĞLANTISI

·  KULLANIM SICAK SUYU

·  5 YIL KOMPRESÖR GARANTİSİ

 

ENERJİ VE ÇEVRE BAKIMINDAN VERİMLİLİK

· Elektrikli (rezistanslı) ısıtıcıya göre  %78 daha verimli

· 9 kW modeli için 4.74 maksimum COP

· Çevre dostu soğutma gazı R410A

 

KONFOR

· Dış hava sıcaklığı sensörüyle (opsiyonel) optimum kontrol.

· İç ünite maksimum  çıkış suyu sıcaklığı: 55°C

· Dönüş suyu sıcaklığına bağlı olarak modülasyon

· Kullanım sıcak su boylerinin ve ısıtmanın kontrolü

 

KOLAY KULLANIM

· İç ünite üzerinden kontrol

· Kontrol paneli üzerinden kolay programlama

 

Öne Çıkan Özellikler

7 ile 16 Kw Arasında, Tek ve Üç Faz Seçenekleri.

55 °C İç Ünite Maksimum Çıkış Suyu Sıcaklığı.

20 °C Dış hava sıcaklığına kadar ısıtma

Dış Ünite İle İç Ünite Arasında 20m'ye Kadar Kot Farkı

 

Enerji ve çevre bakımından verimlilik

Bir elektrikli Rezistanslı Isıtıcıya göre %78 daha verimli.

9 kW modeli için 4.74 maksimum COP.

Çevre dostu soğutma gazı R410A

 

Konfor

Bir dış hava sıcaklığı sensörüyle (opsiyonel optimum kontrol.

İç Ünite maksimum çıkış sıcaklığı suyu: 55°C.

Dönüş suyu sıcaklığına bağlı olarak modülasyon.

Kullanım sıcak su Boylerinin ve ısıtmanın kontrolü.

 

Kolay Kullanım

İç ünite üzerinden kontrol.

Kontrol paneli üzerinde kolay programlama

 

Bakım

Su basıncının kontrolü için okunması kolay manometre.

Servisi kolay iç ve dış ünite

 

Panasonic Monoblok Havadan Suya, inverter Isı Pompası

Panasonic Monoblok Isı Pompası Fiyat Listesi

Panasonic Monoblok Isı Pompası Malzemeli Montajı

 

Panasonic Split Tip Havadan Suya, inverter Isı Pompası

Panasonic Split Tip Isı Pompası Fiyat Listesi

 

Panasonic Monoblok , Sadece Isıtma Havadan Suya, inverter Isı Pompası

 

Panasonic 9 kw ısı pompası, Panasonic 12 kw ısı pompası, Panasonic 14 kw ısı pompası

Panasonic 16 kw ısı pompası

 

Panasonic Split Tip Havadan Suya, inverter Isı Pompası 65c Yüksek Sıcaklık

 

Discover how you can save with Aquarea at home

 

Panasonic Aquarea            - Isı Pompası Panasonic Aquarea 16 kW Monoblok

Bodrum Isı Pompası Panasonic Aquarea 16 kW Monoblok

Isı Pompası Panasonic Aquarea 16 kW Monoblok

 

Panasonic Aquarea            - Isı Pompası Panasonic Aquarea 7 kW Split

Bodrum Isı Pompası Panasonic Aquarea 7 kW Split

Isı Pompası Panasonic Aquarea 7 kW Split

 

Panasonic Aquarea            - Panasonic Paslanmaz Çelik 200 Litre Boyler

Bodrum Panasonic Paslanmaz Çelik 200 Litre Boyler

Panasonic Paslanmaz Çelik 200 Litre Boyler

 

Panasonic Aquarea            - Panasonic Paslanmaz Çelik 300 Litre Boyler

Bodrum Panasonic Paslanmaz Çelik 300 Litre Boyler

Panasonic Paslanmaz Çelik 300 Litre Boyler

 

PANASONIC AQUAREA INVERTER TİPİ ISI POMPASI FİYAT LİSTESİ

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.164932.2938
Euro34.893535.0333
Hava Durumu
Saat
Takvim
Üyelik Girişi
Site Haritası
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam44
Toplam Ziyaret180236