PROFESYONEL SERVİS HİZMETLERİ

Panasonic Hit Güneş Elektrik Santrali

Panasonic Dünyanın En verimli Hit 325 Wp Güneş Paneli325 Watt Panasonic HIT
 güneş panelinin özelliği; hem monokristal hücre hem de ince film hücrelerin tek bir güneş panelinde kullanılmasıdır. Bu teknolojiye de HIT teknolojisi denilmektedir.

Panasonic HIT solar panel maliyetleri standart polikristal solar panel maliyetlerine oranla bir miktar yüksektir.

Fakat 1 MW GES üzerinden konuştuğumuzda; 4000 adet polikristal güneş paneli yerine 3080 adet Panasonic HIT solar panel ile aynı gücü elde edebiliriz. Bunun yanında konstrüksiyon, güneş panellerinin arazide kapladığı alan, kablolama ve işçilikten de kazanç sağlanması öngörülmektedir. Dolayısıyla bu maliyetler çok büyük farklar çıkartmamaktadır.
HIT™ güneş modüllerinin yapı teknolojisi konvansiyonel tasarımlardan farklı ve yenilikçidir. Güneş Modülleri daha yüksek pil verimliliği sağlar, bu da metrekare başına daha çok enerji anlamına gelir.

Panasonic HIT güneş panellerinde, birinci sınıf malzemelerin kullanılması sayesinde HIT™ güneş modüllerinin dayanıklılığı artar. Bu sayede 25 yıllık performans garantisi sunarak daha yüksek güvenilirlik sağlarlar.

Aynı zamanda 15 yıl fiziki dayanım (mekanik) garantisi ile Dünyada bu garanti süresini veren ilk ve tek firmadır.
HIT™ güneş modülleri son derece verimlidir, Peki Neden?

Çünkü ;

 • Dünyada bu alandaki en yüksek verimlilik düzeyini sağlarlar.
 • Sıcaklık yükseldikçe, konvansiyonel güneş panellerine kıyasla %10’dan daha fazla elektrik üretirler.
 • Yansıtmayan cam teknolojisi sayesinde, her türlü geliş açısında bile daha fazla güneş ışığının pile ulaşmasına olanak tanır. Yayılmış ışık bile pile denk gelir.
 • HIT™ piller, geniş çaplı spektral duyarlılıkları sayesinde daha çok ışığı elektriğe dönüştürebilme imkanı tanır.


Piyasada bulunan diğer güneş panelleri ile Panasonic HIT 325W panelin karşılaştırma tablosu şu şekildedir;

 

Seçim Faktörleri

Polikristalin Paneller

Panasonic HIT Paneller

1

Yıllık Üretim

-

HIT teknolojisi standart polikristalin panellere göre %43’e kadar yıllık fazla üretim sağlayabilir.

2

Sıcaklık Etkisi

Sıcaklık artışı ile düşen verim

Yüksek sıcaklıklarda bile yüksek verim sağlayan monokristalin+ince film teknolojisi

3

Gölge Etkisi

Gölgelenme durumunda yüksek kayıplar

Gölgelenme durumunda düşük kayıp

4

Verimlilik

%15,4 (260W)

%19,4 (325W)

5

Ağırlık

20 kg (260W)

18,5 kg (325W)

6

Boyutlar

1640 X 992 mm (260W)

1053 X 1590 mm (325 W)

7

Toplam Yüzey Alanı

1,63 m2 (260W)

1,67 m2 (325W)

8

Hücre Yüzey Yapısı

Standart hücre yüzey yapısı

Piramit hücre yüzey yapısı ile yüksek ışık emiş gücü

9

Cam

Standart cam

Anti reflektif cam

10

Şerit (String)Yapısı

İkili string tasarımı

Üçlü string tasarımı ile düşük üretim kayıpları

11

Fiziki Dayanım Garantisi

10 YIl

15 Yıl (Dünyada ilk ve tek)

12

Üretici Bilgisi

-

40 yıllık güneş paneli üretimi tecrübesi, 270.000 çalışan ve 80 milyar USD yıllık cirosu ile dünyanın en büyük 70 firmasından biri. Türkiye’de 800 çalışanı ile aynı zamanda yerel bir oyuncu.

13

Ödüller

-

Dünyanın en verimli güneş paneli, Türkiye’nin en iyi güneş santrali

 

 


Panasonic HIT Güneş Paneli N325

Yüksek verimliliğiyle çatı ve zemin projelerindeki kısıtlı alanlarda yatırımcılara eşsiz çözümler sunan HIT Güneş panelleri, gölgelenmeye karşı gösterdiği direnç ve yüksek sıcaklıklardaki benzersiz performansı ile elektrik üretimi ve kazancını doruğa taşıyor.

Teknik Özellikler

 • %19,7 Panel Verimliliği
  - Standart 60 hücre aynı sayıda panelle daha yüksek üretim, daha küçük tesisat ve daha düşük sistem maliyeti elde edilmesi mümkündür.
  - %27 Daha fazla güç
  - %24 Daha düşük sistem maliyeti
  - HIT®: 15 adet x 330W=4.95kW VS Standart:15 adet x 260W = 3.90kW
 • %100 Panasonic, %100 HIT®
  - Panasonic, orijinal buluşu olan HIT güneş hücresini gururla sunar. 18 yıldır piyasada ürettiği 1 milyarın üzerinde güneş hücresi, 25 yıldır çığır açan ürün geliştirme anlayışı ve güneş enerjisinde 40 yılı aşkın deneyimiyle Panasonic, kul anıcısında güven uyandıran 25 yıllık bir garanti sunmaktadır.
  - 1975'den beri güneş enerjisi sektöründe faaliyet
  - 1990'dan beri HIT güneş enerjisi teknolojisi
  - 1997'den beri HIT® seri üretimi
 • Daha Fazla Güç, Daha Yüksek Kar! 
  - Fotovoltaik sistem sayesinde daha yüksek nihai kârlılık!

Panasonic Fotovoltaik Paneller

PANASONIC HIT® (Heterojunction with Intrinsic Thin layer) güneş panelleri

Kurulum yapılacak alanın sınırlı olduğu ve güneş ışımasının yoğun olduğu yerlerde, yüksek verimliliğe ve enerji çıktısına sahip Panasonic panellerinin kullanılması, tüketicinin avantajına olacaktır. HIT® teknolojisine sahip güneş panellerinin verimlilik kapasitesi, geleneksel kristalin sistemlerinkinden kayda değer oranda yüksektir.

HIT® güneş panellerinin verimliliği %19 seviyesindedir ve rakiplerinin ortalama panel verimliliği %13-%14 seviyelerindedir. Bu da kurulum alanından tasarruf (montaj kolaylığı ve hızlı kurulum) sağlanarak sistem çıkışından maksimum enerji elde edilmesi anlamına gelmektedir.

Panasonic güneş panelleri yüksek kaliteye sahip HIT® teknolojisini barındıran hücrelerden meydana gelmektedir. Bu teknoloji, fotovoltaik hücre yüzeyindeki homojen olmayan dağılımdan kaynaklanan kayıpları azaltmaktadır.

Bu nedenle Panasonic güneş panelleri piyasadaki panellerden ortalama %25-%30 daha verimlidir. Özel üretim teknikleri, performans ve kalite kriterleri göz önünde bulundurulduğunda Panasonic güneş panelleri, marketin liderleri arasında yer almaktadır. HIT® teknolojise sahip güneş enerji panelleri kurşun ve emisyon içermeyen üretim aşamalarıyla beraber TÜV, IEC 61215, IEC 61730, Koruma Sınıfı II ve CE sertifikalarını bulundurmaktadır.

Marka süreçleri kapsamında 1 Nisan 2012 tarihinde Sanyo Avrupa markasını Panasonic güneş panelleri olarak değiştirdi. Buna karşılık, üretim aşamaları hala Sanyo fabrikalarında gerçekleşmektedir.

Fabrikadan ayrılmadan önce her bir Panasonic güneş paneli zorlu kalite kontrollerinden geçmektedir. Amorf silikon hücreleri ilk kez 1975 yılında üretmeye başlayan Sanyo, 1977 yılında HIT (Heterojunction with Intrinsic Thin Layer) teknolojisini üretmesinden bu yana sektörde teknoloji lideri olarak bulunmaktadır.

Özet olarak Panasonic HIT®:

1. HIT® = TECRÜBE

30 yıldan fazla güneş teknolojileri ürünleri konusunda liderdir.

2. HIT® = GÜVENİLİR ÜRÜN (%99,997)

Avrupa’da üretilen toplam 3,230,537 adet Panasonic HIT® panellerinin sadece %0.0034’ünde arıza sözkonusu olmuştur. Bu istatistiği açıklayan başka bir firma yoktur.

3. HIT® = Sıcak ortamlarda üretim kaybı düşüktür

40 derece ve üzeri sıcaklarda rakiplerine göre daha fazla elektrik üretir (%10 fazla üretim)

4. HIT® = Yer tasarrufu

Gerek çatı uygulamalarında gerekse zemin uygulamalarında, rakiplerine göre en az yer kaplayan üründür. 1 kW için 5.1 m2 alan yeterlidir. En yakın rakip panellerin 6.9 m2 alana ihityacı vardır.

5. HIT® = Hafiflik

Panasonic HIT® rakip ürünlere göre oldukça hafiftir. Dolayısıyla çatı uygulamalarında çatınıza minimum düzeyde ağırlık meydana gelir. Ayrıca, kurulum kolaylığı da ilave artısıdır.

6. HIT® = Güç Garantisi

HIT® panellerini satın aldığınız zaman aldığınız panelin gücü minimum garanti edilen Watt ve üzeri olmaktadır. Örneğin 235 W bir panelin gücü 235 W ve üzeri olarak fabrika çıkışında garanti edilmektedir

7. HIT® = Daha Fazla Elektrik

Kaliforniya Enerji Komisyonu (“California Energy Commission”) tarafından yapılan ölçümler sonucunda (PVUSA Test Conditions – PTC) Panasonic HIT® panelleri rakiplerini elektrik üretimi konusunda geride bırakmaktadır.

8. HIT® = METRE KARE BAŞINA DAHA FAZLA ELEKTRİK

Panasonic HIT® N235 ve N240 panelleri metre kare başına sırasıyla 186 W/m2 ve 190 W/m2 elektrik üretmektedir.

Panasonic Hit Güneş Panelleri  sektörün önde gelen üreticileri arasındadır.

Panasonic güneş panelleri yüksek kaliteye sahip HIT® teknolojisini barındıran hücrelerden meydana gelmektedir. Bu teknoloji, fotovoltaik hücre yüzeyindeki homojen olmayan dağılımdan kaynaklanan kayıpları azaltmaktadır.

Bu nedenle Panasonic güneş panelleri piyasadaki panellerden ortalama %25-%30 daha verimlidir. Özel üretim teknikleri, performans ve kalite kriterleri göz önünde bulundurulduğunda Panasonic güneş panelleri, marketin liderleri arasında yer almaktadır. HIT® teknolojise sahip güneş enerji panelleri kurşun ve emisyon içermeyen üretim aşamalarıyla beraber TÜV, IEC 61215, IEC 61730, Koruma Sınıfı II ve CE sertifikalarını bulundurmaktadır.
HIT® güneş panellerinin verimliliği %19 seviyesindedir ve rakiplerinin ortalama panel verimliliği %13-%14 seviyelerindedir. Bu da kurulum alanından tasarruf (montaj kolaylığı ve hızlı kurulum) sağlanarak sistem çıkışından maksimum enerji elde edilmesi anlamına gelmektedir.Marka süreçleri kapsamında 1 Nisan 2012 tarihinde Sanyo Avrupa markasını Panasonic güneş panelleri olarak değiştirdi. Buna karşılık, üretim aşamaları hala Sanyo fabrikalarında gerçekleşmektedir. Fabrikadan ayrılmadan önce her bir Panasonic güneş paneli zorlu kalite kontrollerinden geçmektedir. Amorf silikon hücreleri ilk kez 1975 yılında üretmeye başlayan Sanyo, 1977 yılında HIT (Heterojunction with Intrinsic Thin Layer) teknolojisini üretmesinden bu yana sektörde teknoloji lideri olarak bulunmaktadır.

235-245w hit panasonic

280-285w hit panasonic

325-330w hit panasonic modelleri vardır.

 

 

Panasonic, panasonic panel, hitpanel, 325wp, güneşpaneli, solarpanel, güneşenerjisi, verimli panel

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.486832.6170
Euro34.601234.7398
Hava Durumu
Saat
Takvim
Üyelik Girişi
Site Haritası
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam19
Toplam Ziyaret178391